СВІТ Російське МЗС звинуватило грецького письменника в “очорненні” Росії і РПЦ

Книга Александроса Массаветаса “Третій Рим”, яка вийшла в Греції, а також інтерв’ю з автором, опубліковане 28 січня в газеті Kathimerini, рясніють “брехливими твердженнями і абсурдними звинуваченнями” на адресу Росії.

Такої думки дотримується МЗС РФ, яке зробило непогану рекламу автору книги, офіційно оголосивши її “фейком”, передає Credo Press з посиланням на ТАСС.

“Массаветас закликає грецького читача усвідомити “всю серйозність геостратегічної загрози з боку Росії”, яка протягом століть намагається “підірвати могутність Афін” й активно використовує для цього РПЦ МП, – звернули увагу у дипвідомством. – У хворій уяві “викривача” наша країна постає зловісною силою, яка веде проти Греції “гібридну війну”, “виключно організовано і вміло” маніпулює грецькою громадською думкою, підкуповує впливових коментаторів і шантажує ієрархів Елладської Православної Церкви”.

У російському МЗС також висловили здивування у зв’язку з тим, що деякі “яскраві спільні досягнення, якими росіяни дорожать разом з греками”, “є, в подачі автора, нічим іншим, як прямим шкідництвом з боку Москви і втручанням у внутрішні справи Греції”.

“Массаветас дійшов до того, що провів пряму аналогію між РПЦ МП і радикальним ісламом на тій підставі, що до низки храмів РПЦ МП можуть не впустити жінок у брюках, а також відкрито протиставляє нашу православну традицію грецькій. Одночасно він без найменших докорів сумління заявляє, що його складно запідозрити в нелюбові до російського православ’я”, – йдеться уповідомленні, розміщеному на сайті МЗС РФ.

Comments are closed.