НОВИНИ Конституційний суд взявся за закон про перейменування “УПЦ МП”

Конституційний суд України 11 лютого почав розгляд закону про перейменування “Української Православної Церкви Московського Патріархату”.

Про це повідомляється на сайті КСУ, передає Укрінформ.

Розгляд справи у формі письмового провадження розпочато за конституційним поданням 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції України закону “Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”.

Після заслуховування подання народних депутатів, більшість з яких є колишніми регіоналами, КС перейшов до закритої частини розгляду справи.

Остаточне рішення буде оприлюднено на офіційному сайті КСУ.

  • 20 грудня 2018 року народні депутати ухвалили закон про перейменування “Української Православної Церкви Московського Патріархату” (УПЦ МП). У той же день документ підписав спікер парламенту Андрій Парубій.
  • 18 січня 2019 року 49 депутатів Верховної Ради оскаржили в Конституційному Суді закон, який зобов’язує “УПЦ МП” вказати у своїй назві приналежність до Росії.
  • Міністр культури Володимир Бородянський заявив, що “УПЦ МП” у своїй назві таки повинна позначити свою приналежність до Російської Церкви, оскільки у Москві розташований її центр впливу

Comments are closed.