ДУМКИ В РПЦвУ взялися навчати українців миру: блог митрополита Антонія Паканича

Керуючий справами РПЦ в Україні, митрополит Антоній Паканич заявив, що 64% населення України хоче припинити війну шляхом припинення бойових дій на Донбасі. По простому кажучи “просто перестати стріляти”.

Про це йдеться у його блогу на сайті Весті”, передає Духовний фронт України.

Він також зазначив що таку позицію розділяє і Російська Церква в Україні й готова підтримати концепцію чинного президента. Про це, зокрема, чітко сказав очільник РПЦвУ митрополит Онуфрій під час зустрічі Володимира Зеленського з релігійними лідерами України, яка відбулася 4 грудня 2019 року.

Читайте також: Війна і миротворчість від РПЦвУ: чого не врахував Сергій Сивохо?

Далі митрополит Антоній, який нещодавно повернувся із Моски, озвучив відомі тези Кремля. А саме, на його думку, “вкрай важливо домогтися повного припинення вогню і бойових дій”. Тому що, як каже він, ні до чого не можна домовитись, поки ллється кров. Водночас клірик Російської Церкви в Україні не уточнює, з ким саме потрібно домовлятись Україні – з Росією чи, можливо, з бойовиками і терористами.

Водночас єпископ Московського Патріархату висловив готовність стати посередником у перемовинах.

“Наша Церква (РПЦвУ, – ред.) готова стати одним з медіаторів, що сприяють встановленню необхідного взаєморозуміння. Адже ми добре знаємо, чим живуть люди по різні боки лінії розмежування. Зокрема, тому, що деякі наші єпархії знаходяться одночасно і на підконтрольних, і на непідконтрольних територіях”, – сказав Паканич.

Він також додав, що Московський Патріархат ніколи “не ділив українців на “правильних” і “неправильних”, а також в будь-якій політичній обстановці незмінно і твердо відстоював позицію про необхідність встановлення миру на сході країни”. Зазначимо, що цю заяву було зроблено у той час, як у РПЦвУ більшість українських православних вірян (34%) називають не інакше, як розкольниками – за їхню прихильність до Української Православної Церкви (ПЦУ).

Також у Московському Патріархаті впевнені, що “головне — не бояться йти назустріч один одному”Тобто Україна має йти на контакт і порозуміння із так званими псевдореспубліками “ДНР/ЛНР”.

“Нехай це буде відбуватися не одразу, не найшвидшими темпами, не у всіх сферах, але в цьому питанні вкрай важливо просто зрушити з мертвої точки. Зрушити реально, а не заради “красивої картинки”, — наголосив Паканич.

Comments are closed.