НОВИНИ, СВІТ Митрополита Андрея Шептицького відмовились визнати Праведником світу – Яд Вашем

У меморіалі Яд Вашем відповіли на запит рабина Моше Асмана з приводу присвоєння звання Праведника народів світу митрополиту Андрею Шептицькому.

На своїй сторінці в Facebook рабин опублікував копію офіційного листа Яд Вашем, повідомляє РІСУ з посиланням на сайт Об’єднаної Єврейської Общини.

У листі нагадали, що рішення приймається Верховним Судом, який складається переважно з тих, хто вижив в Голокост, а їм добре відомі деталі справ, пов’язаних з Катастрофою.

Справа Шептицького розглядалася кілька разів від моменту відкриття Комісії 1963 року, і, на думку членів організації, питання є дуже складним.

Зараз митрополит Шептицький не може бути визнаний як Праведник через те, що крім свідчень євреїв, яких він врятував, є також свідчення інших представників єврейського народу, які свідчать, що він вітав прихід нацистів 1941 року, які пізніше вбили велику кількість єврейських сімей.

Також в Яд Вашем зазначили, що звання Праведника присвоєно братові Шептицького, Климентію, проте кожен випадок розглядається окремо.

Читайте також: Україна відзначатиме 155-річчя митрополита УГКЦ Андрея Шептицького на державному рівні

Наприкінці представники організації висловили надію на подальшу плідну співпрацю з єврейською громадою України.

Своєю чергою рабин Моше Асман наголосив, що продовжуватиме сприяти відновленню справедливості щодо Шептицького, якого він назвав великим гуманістом, який “ризикуючи своїм життям, рятував сотні життів невинних єврейських дітей в роки Другої Світової війни”.

  • Нещодавно у Львові відбулася зустріч між послом Ізраїлю Джоелем Ліоном і мером міста Андрієм Садовим, під час якої сторони домовилися про збір нових даних у справі митрополита Шептицького.
  • Глава УГКЦ Святослав Шевчук подякував Моше Асману за його ініціативу щодо питання присвоєння звання Праведника Андрею Шептицькому.
  • Єврейська громада Києва, якою керує Моше Асман, входить до складу Об’єднаної єврейської громади України.

Comments are closed.