НОВИНИ “Потрібно зберегти ПЦУ в Криму – єдиний осередок українства” – архієпископ Климент

12 лютого на КПВВ “Чонгар” на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Під час засідання до всіх присутніх звернувся архієпископ Сімферопольський і Кримський, т.в.о. керівника Херсонською єпархією Климент з проханням захисту релігійних свобод на території Криму і забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ, повідомляє РІСУ з посиланням на “Перший оригінальний”.

“Ми повинні зберегти Православну Церкву України в Криму, адже наразі – це єдиний осередок українства, який зберігся після 2014 року. Ми судимося з Російською Федерацією: всі суди програли, зараз справа знаходиться у Верховному суді в Москві, який тимчасово призупинив дії перших двох судів, які були в Сімферополі та Севастополі”, – сказав архієпископ.

Він додав, що за цей час було розроблено законопроєкт, який Міністерство має винести на розгляд Верховної Ради України, і звернувся до нардепів з проханням “підтримати цей законопроєкт, адже в ньому є постанови, які б захистили Православну Церкву України в Криму”.

“Потребує захисту Собор Володимира і Ольги Православної Церкви України в Сімферополі – це приміщення, де здійснюється служба та збирається релігійна громада. Ми займаємо його на правах оренди. За 25 років адміністративна споруда була повністю перероблена в церкву. Там знаходиться Кафедральний собор, управління єпархії, недільна та воскресна школи. Також наша церква є тим осередком, який допомагає політв’язням у вирішенні їхні питань”, – наголосив владика.

Крім того, під час звернення архієпископ Климент наголосив на відсутності українського телебачення і радіо, а також розповів про блокування українських сайтів на території Криму:

“Російська Федерація зараз робить акцент на те, щоб було знищено українську мову і українська мова стала огидною для всіх кримчан. Українське радіо та телебачення відсутнє у Криму. Потрібно відновити фінансування газети “Кримська світлиця”, яка виходила раніше у друкованому форматі на території Криму”.

Comments are closed.