НОВИНИ Головний рабин України звинуватив голову НАБУ у публічній брехні про прослуховування в синагозі

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник конфіденційно зустрічався з головним рабином України і Києва Моше Реувеном Азманом у зв’язку з прослуховуванням парафіян синагоги в жовтні 2018 року.

Про це рабин написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Артем Ситник учора прямо заявив, що інформація щодо прослуховування парафіян у синагозі – це фейк. На жаль, вчора він публічно сказав неправду, – я маю документи, що підтверджують зворотне. Більше того, Артем Сергійович зустрічався зі мною конфіденційно, і я надав йому необхідні докази переслідування моїх парафіян, тому стверджувати, що він, можливо не в курсі – безглуздо. З цього приводу ми маємо у своєму розпорядженні інші документи і докази від міжнародних партнерів, глибоко стурбованих ситуацією, що склалася”, – йдеться у повідомленні.

Рабин прикріпив до свого повідомлення фото протоколу про проведення негласних слідчих дій. Також він зазначив, що під час конфіденційної зустрічі з Ситником передав йому необхідні докази.

Головний рабин України наголосив, що також проінформований про дії НАБУ, що мають на меті переслідування парафіян синагоги. “Я особисто спілкувався зі свідками, які розповідали про тиск на них і погрози з боку детективів НАБУ з метою дати брехливі свідчення і зганьбити невинних людей”, – заявив він.

Крім того, за його словами, він має намір проінформувати міжнародну громадськість про ситуацію, що склалася, а також звертатиметься до керівництва країни з проханням вжити заходів.

Нагадаємо, 30 жовтня 2018 року єврейська громада Києва звинуватила НАБУ у незаконному стеженні, здійснюваному в жовтні за центральною синагогою і вірянами.

У заяві головного рабина України і Києва Моше Реувена Азмана зазначено, що в жовтні служба безпеки громади виявила осіб, які “професійно здійснювали приховане спостереження” за центральною синагогою на вул.Шота Руставелі і вірянами. За даними джерел Єврейської громади, ідентифіковані деякі люди, які здійснювали стеження, як причетні до НАБУ.

Своєю чергу в НАБУ спростовують цю інформацію. 15 листопада там заявили, що вони не ведуть спостереження за центральною синагогою Києва, а на відеозапису з синагоги, раніше поширеному в інтернеті, зафіксовані співробітники іншого українського правоохоронного органу.

“Особи, названі ЗМІ “агентами НАБУ”, виявилися співробітниками іншого українського правоохоронного органу. Для збереження довіри до правоохоронної системи України Бюро не називатиме, якому саме органу належать ці особи”, – наголошується в повідомленні.

16 листопада головний рабин України і Києва Моше Реувен Азман заявив, що має докази причетності двох співробітників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) до зовнішнього спостереження за центральною синагогою в Києві.

Comments are closed.