НОВИНИ Депутати Київради не виділили землю церкві Московського Патріархату

Депутати Київради не погодились на виділення землі церкві Московського Патріархату (РПЦвУ).

Відповідний проєкт рішення на розгляд київським депутатам запропонували під час засідання 13 лютого, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Depo.Київ.

Більшість депутатського корпусу висловилась проти надання землі громаді РПЦвУ (УПЦ МП).

Під час обговорення лунали думки, що навіть за часів Януковича громадам РПЦвУ не видавали землю у Києві, бо храмів цієї конфесії у столиці і так чимало.

Хтось говорив, що громада, яка просить землю у міської влади, ось-ось перейде в юрисдикцію Православної Церкви України. Але, на переконання деяких депутатів, це все лише на словах і не можна давати землю, поки ця церква, як вони сказали, не стане українською.

З іншого боку, один із керівників фракції “Єдність” Володимир Яловий, соратник колишнього мера столиці Олександра Омельченка, висловився у стилі “какаяразніца”. Зокрема, він заявив, що люди ходять до церкви, і їм нецікава політика, тож немає нічого поганого, якщо церковникам, нехай і “московським”, виділять землю.

Зрештою депутати вирішили не підтримувати це питання і церква Московського Патріархату залишилась без землі.

Судячи з порядку денного Київради, йшлося про релігійну громаду Успенської парафії у Дарницькому районі, яка просила про виділення “земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування” храму Успіння пресвятої Богородиці на вулиці Тальнівській, 4.

Comments are closed.