НОВИНИ Комітет “Саду Праведників” Мілану присвоїть митрополиту Шептицькому звання Праведника

Асоціація “Сад Праведників-Ґаріво” Мілану (Італія) прийняла кандидатуру митрополита Андрея Шептицького для присвоєння титулу праведника та вирішила помістити його ім’я за заслуги перед людством у “Віртуальному саді Праведників”.

Це відбулося з ініціативи глави УГКЦ верховного архієпископа Святослава, передає сайт УГКЦ.

Асоціація “Сад праведників – Ґаріво” діє в Мілані від 1999 року та займається присвоєнням звання Праведника для людей, які під час різних геноцидів проявили моральну стійкість та людяність у порятунку осіб іншої національності, ризикуючи власним життям.

З ініціативи “Ґаріво” у різних країнах світу були створені пам’ятні сади, у яких висаджуються дерева на честь Праведників людства. Також проведено низку ініціатив законодавчого характеру на рівні Європейського союзу, зокрема щодо встановлення Дня Праведника, та реалізовано багато просвітницьких проєктів з метою популяризації прикладу Праведників для запобігання злочинам минулого в наш час.

Президентом асоціації є Ґабріель Ніссім, відомий історик та автор багатьох книг про геноциди та героїчні історії окремих людей, які виявили моральну стійкість перед тоталітарними режимами.

Церемонія вручення архієпископу Святославу відзнаки Праведника для митрополита Андрея Шептицького відбудеться 10 березня, о 15:00, у приміщенні міської ради Мілану.

Окрім цієї події, програма візиту Глави УГКЦ до Мілану передбачає:

7 березня, 19:30 – молебень за Україну в українській громаді святого священномученика Йосафата.

8 березня, 13:00  – архиєрейська Божественна літургія в катедральному соборі Мілану.

Comments are closed.