СВІТ Міністра оборони Сербії у військовій формі не пустили до Чорногорії в монастир

Міністр оборони Сербії Олександар Вулін з делегацією сербських Збройних сил відвідав монастир Сербської Православної Церкви поблизу Колашина (Чорногорія), відзначаючи 20-ту річницю вбивства міністра оборони Союзної Республіки Югославія Павла Булатовича.

Літургію на Батьківщині колишнього міністра СРЮ відслужив митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій (Сербська Православна Церква), повідомляє Балканський оглядач з посиланням на “Rtcg.me”.

Однак не все у цьому візиті пройшло гладко.

Напередодні влада Чорногорії не дозволила сербській військовій делегації на чолі з міністром оборони в’їхати до країни у сербській військової формі.

Міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дарманович пояснив, що військову форму використовують лише під час відвідування пам’яток загальнодержавного значення, а могила колишнього міністра оборони Союзної Республіки Югославія Павла Булатовича не є пам’яткою національного значення.

Булатович був міністром оборони в Союзній Республіці Югославії від 1993 року до його вбивства. Він був застрелений 7 лютого 2000 року у ресторані ФК “Rad” у передмісті Белграда. Існує версія, що Булатович був вбитий або бійцями Армії Визволення Косово або чорногорцями з оточення Міло Джукановича через намагання міністерства оборони Сербії дестабілізувати владу Чорногорії.

  • 27 грудня 2019 року Чорногорський парламент ухвалив закон про свободу віросповідання, який спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року.
  • У країні почалися масові протести на підтримку Сербської Церкви у вигляді молебнів і хресних ходів.
  • Сербський сепаратизм активно підтримує Росія. На мітингу в Косово навіть помітили куратора з ГРУ РФ. Підтримку СПЦ озвучили очільник РПЦвУ Онуфрій та Патріарх РПЦ Кирило.
  • Єпископ РПЦвУ Віктор Коцаба навіть взяв участь у протестах, організованих Сербською Церквою в Чорногорії.
  • Президент Сербії Александар Вучич заявив про “безправне становище” сербів у Чорногорії та забажав їх захищати.
  • Президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську Церкву у просуванні інтересів РПЦ і підтримці ідеї Великої Сербії: “Вони вважають, що Чорногорія була створена помилково”.

Comments are closed.