НОВИНИ, СВІТ Єрусалимський Патріархат опинився у пастці: Патріарх Варфоломій зустрівся з єпископами Єрусалиму

Вселенський Патріарх забив тривогу під час зустрічі з делегацією Єрусалимського Патріархату в Константинополі з нагоди майбутньої наради в Аммані, Йорданія.

Про це пише Orthodoxia.info з посиланням на власні джерела серед єпископату Вселенської патріархії, передає Духовний фронт України.

“Це обговорення повинно було проводитись заздалегідь, а не заднім числом”, – сказав Вселенський Патріарх посланцям Єрусалимського Патріарха.

Вселенський Патріарх попередив, що тим самим Єрусалимський Патріархат загрожує єдності православ’я, яке захищатиме Константинополь.

Дві сторони довго обговорювали всі параметри кризи, що виникла. “Патріарх Єрусалимський опинився в пастці”, – будо чутно під час переговорів, протягом яких єрусалимські єпископи намагалися переконати Вселенського Патріарха та його єпископів, що Єрусалим підтримує Константинополь.

Незважаючи на наполегливі запитання щодо порядку денного зустрічі в Аммані та причин, які спонукали Єрусалимський Патріархат до цієї ініціативи, відповіді не пролили світла на цю ситуацію.

Єпископ Вселенського Патріархату, який брав участь у зустрічі, сказав Orthodoxia.info, що було відчуття ніби єпископи Єрусалимського Патріархату взагалі “не знають, чому вони це роблять”. Він зазначив, що нездатність єрусалимських єпископів аргументувати зустріч в Аммані дала зрозуміти, що це не їхня ініціатива.

Відчуття тупикової ситуації, в якій опинилася Єрусалимська Церква, було очевидним в очах єпископів Константинополя. Один із них навіть сказав єпископам Єрусалимського Патріархату, що якщо російська експансія продовжиться, “вони – наступні” через стратегічне значення Святих місць.

За інформацією Оrthodoxia.info, Вселенський Патріарх уточнив, що у нього немає жодного наміру відвідувати збори в Аммані або відправляти туди делегацію. Також Вселенський Патріарх всерйоз запитав єпископів Єрусалиму: “Чи запросили ви київського митрополита Епіфанія?”…

Згідно з тими самими джерелами, делегація Єрусалимського Патріархату не дала чіткої відповіді щодо предстоятелів, які їдуть до Йорданії. Вони невпевнено заявляли, що сім Церков будуть представлені або їхніми Предстоятелями, або делегаціями.

Comments are closed.