НОВИНИ, СВІТ Вселенський Патріарх запропонував організаторам зустрічі в Аммані запросити Предстоятеля ПЦУ

Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв 15 лютого в Стамбулі делегацію Єрусалимського Патріархату на чолі з митрополитами Капітоліадським Ісихієм і Вострським Тимофієм, які вручили владиці лист від Патріарха Феофіла із запрошенням на зустріч в Аммані.

Як повідомляє Orthodox Times, Патріарх Варфоломій заявив, що позиція Єрусалимського Патріархату в разі відмови від її перегляду поставить під загрозу єдність православного світу та нагадав представникам Єрусалимського Патріарха, що скликати зустрічі предстоятелів помісних Церков в світовому православ’ї має право лише Вселенський Патріарх як перший серед рівних, передає Credo Press.

Також Вселенський Патріарх, як зазначають джерела Orthodoxia info, дав зрозуміти єрусалимським делегатам, що зміг би направити своїх представників до Амман тільки в тому випадку, якщо б Єрусалимський Патріарх офіційно запросив на саміт Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.

Як зазначалося раніше, делегати Єрусалимського Патріархату поводились на зустрічі “невпевнено”, будучи не в змозі пояснити причини Амманского саміту, але водночас запевнили, що Єрусалимський престол підтримує Константинополь.

Представники Вселенського Патріархату своєю чергою застерегли Єрусалимський Патріархат про небезпеку стати жертвою експансії Московського Патріархату.

Comments are closed.