НОВИНИ Очільник РПЦвУ Онуфрій поїде зміцнювати юрисдикцію Сербської Церкви в Чорногорії

Очільник Російської Церкви в Україні (УПЦ МП) митрополит Онуфрій з чотирма єпископами 29 лютого візьме участь в урочистих заходах на честь Сімеона Мироточивого в Подгориці, столиці Чорногорії.

Очолить святкування Патріарх Сербської Православної Церкви (СПЦ) Іриней.

Про це заявив митрополит Чорногорсько-Приморський СПЦ Амфілохій в інтерв’ю сербському православному каналу “Hram”, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на “Балканський оглядач” і Telegram-канал Аutocephalia.

За словами Амфілохія, заплановані літургія в соборі Христового Воскресіння та литія до монастиря святого Сімеона Мироточивого.

Як відомо, Московський і Сербський Патріархати разом борються за “русскій мір” проти автокефалій в Україні, Чорногорії та Македонії.

“Усякий, хто допомагає українським розкольникам, це ворог не тільки Російської Церкви і “руського міра”, але також і всіх православних слов’янських народів і всього православного світу”, – цитує Сербського Патріарха офіційний сайт ВЗЦВ РПЦ 23 травня 2018 року.

Нещодавно, 30 січня 2020 року, делегація РПЦвУ на чолі з головою Представництва РПЦвУ при міжнародних організаціях єпископом Баришівським Віктором Коцабою зустрілась в Белграді з Предстоятелем СПЦ Іринеєм. У зустрічі також взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦвУ протоієрей Миколай Данилевич. Йшлося про спільні проблеми Сербської Церкви в Чорногорії та Московського Патріархату в Україні. Обидві Церкви намагаються зміцнювати свої юрисдикції у названих країнах, попри бажання значної частини місцевих вірян мати незалежну, автокефальну Церкву.

Напередодні, 27 січня, єпископ Віктор взяв участь в урочистостях у Чорногорії з нагоди дня пам’яті святого Савви Сербського та в антиурядовому протесті, який очолив митрополит Чорногорсько-Приморський СПЦ Амфілохій. Обидва клірики наголосили на тому, що віряни їхніх єпархій проходять спільні випробування і страждання, в яких звинуватили Константинопольську Церкву.

Comments are closed.