НОВИНИ Болгарська Церква офіційно відмовилась їхати на “братську зустріч” в Аммані

Священний Синод Болгарської православної церкви ухвалив рішення не направляти жодного свого представника на так звані збори в йорданській столиці Аммані.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Болгарської патріархії.

“У зв’язку з отриманим від Його Блаженства Єрусалимського патріарха Феофіла III листом, в якому він відправив запрошення взяти участь в братських зборах Предстоятелів Помісних православних церков та їхніх делегацій в Аммані, Йорданія, Св. Синод Болгарської православної Церкви – Болгарський Патріархат сповіщає, що утримується від участі у вищезгаданій зустрічі і відповідно не буде відправляти своїх представників в Амман, столицю Йорданії”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Зустріч Предстоятелів в Аммані: довга гонитва Москви за Третім Римом

Там також наголошується, що Святий Синод висловлює свою особисту братську любов до Його Блаженства Єрусалимського патріарха Феофіла III і глибоку повагу до Єрусалимського Патріархату.

  • Зустріч глав та представників Православних Церков для обговорення українського питання відбудеться 26 лютого в Аммані, Йорданія.
  • Ініціативу проведення зустрічі ще 21 листопада 2019 року озвучив  Єрусалимський Патріарх Феофіл з подачі Москви.
  • Православя представляють 15 автокефальних Церков. Глави чотирьох найбільших вже дали зрозуміти, що в Амман не поїдуть. Це Константинопольський, Олександрійський Патріарх, Кіпрський і Елладський архієпископи. Також відмовились Албанський архієпископ Анастасій і Грузинський Патріарх Ілія.
  • Натомість участь у зустрічі, окрім очільника РПЦ Кирила і Єрусалимського Патріарха, візьме Сербський предстоятель Іриней. А Румунська і Польська Церкви вирішили відправити на зустріч делегацію єпископів.

Comments are closed.