НОВИНИ Це духовний Іловайськ. Митрополит ПЦУ про судові рішення щодо реєстрації громад

На Хмельниччині на парафії, які перейшли до ПЦУ, останнім часом здійснюється тиск з боку представників РПЦ в Україні, які через суди намагаються визнати недійсним зміну юрисдикції. Усі засіданні відбуваються у Києві і рішення судді виносять не на користь ПЦУ, повідомляє РІСУ.

Проте, як запевняє митрополит ПЦУ Антоній Махота, жоден український храм, жодна українська парафія на Хмельниччині не повернеться в московське духовне ярмо. Про це йдеться у зверненні митрополита до вірян, яке він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: На Сумщині люди спонсора РПЦвУ не дають громаді ПЦУ відбудувати храм з руїни

«На території Хмельницької області і за її межами ці судові позови мають однакову ознаку – «Російська Православна Церква в Україні проти Держава Україна». А саме – всі судові позови з боку представників РПЦвУ направлені проти представників Держави України у вигляді Хмельницької обласної Державної Адміністрації. У всіх позивних вимогах позивачі оскаржують рішення Хмельницької ОДА про державну перереєстрацію релігійних громад з російської канонічної юрисдикції на українську», – йдеться у документі.

Судові рішення, за словами єрарха, проходять у Києві і судді, не вдаючись в проблеми Хмельниччини, приймають рішення на користь РПЦвУ.

«Фактично – це духовний Іловайськ, це зрада національним, державним і духовним інтересам Держави Україна», – зазначає митрополит.

Як наголошують у Хмельницькій єпархії ПЦУ, вони оскаржуватимуть усі ці рішення, подаватимуть апеляцію і продовжуватимуть боротьбу у юридичній площині. У ПЦУ вважають, що Московський Патріархат організував судові процеси, з метою захопити майно громад та створити неспокій.

Читайте також: На Буковині ОДА вже рік затягує реєстрацію громади ПЦУ: обурені віряни постукали до кабінету Осачука

«Ми чудово розуміємо для чого РПЦвУ розвернула наступ підняттям хвилі судових позивів проти українських віруючих і мета в них одна – не дати спокійно розвиватися молодій Православній Церкві України, створити якомога більше перешкод для зміцнення Автокефальної Православної Української Церкви, відтягнути сили і час, які ми можемо і хочемо витратити на духовне зростання духовенства та вірян, примноженням християнської віри на теренах України», – пише єрарх.

Митрополит ПЦУ Антоній також звертається до представників органів місцевої влади та Нацполіції з проханням займати неупереджену позицію, «бо в деяких випадках звезені в села з інших місць «духовні титушки» почувають себе вільно під охороною українських правоохоронних органів, а українські вірні стають ізгоями в рідних їм селах».

Comments are closed.