СВІТ У РПЦ “попередили” владу Чорногорії: “Народ не пробачить”

РПЦ МП повністю підтримує Сербський Патріархат в його боротьбі за збереження свого релігійного майна в Чорногорії.

Про це заявив 21 лютого голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон Алфєєв в інтерв’ю бєлградською газеті “Вечірні новини”, повний текст якого публікує Служба комунікації ВЗЦЗ МП, передає Credo Press.

“Перш за все, я хотів би від імені Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і від всієї повноти Російської Православної Церкви висловити повну, всебічну і беззастережну підтримку Сербської Православної Церкви в її боротьбі за свої святині в Чорногорії”, – сказав митрополит Іларіон.

Як зазначив архієрей, нинішні події в Чорногорії дуже схожі на те, що відбувалося в Україні, “перш за все, тим, що світський керівник зважився рулити церковними справами”.

За його словами, ухвалений нещодавно в Чорногорії закон про свободу віросповідань відкриває “дуже широкий простір для сваволі світських чиновників”.

“Вся церковна власність, побудована до 1918 року, відповідно до закону, повинна перейти в руки держави, а якийсь компетентний державний орган буде вирішувати, кому передати цю власність. Це, звичайно ж, пряме втручання держави в справи Церкви. Ухвалений закон відкриває можливість вилучати у Церкві храми і передавати будь-кому – розкольникам, інославним християнам, і Церква повинна буде потім судитися з владою за своє надбання”, – вважає російський митрополит.

“Я хотів би попередити владу Чорногорії, що не можна йти проти власного народу – він цього не пробачить”, – заявив митрополит Іларіон.

Як зазначається, перебуваючи у Белграді, Іларіон не наважився поїхати до сусідньої Чорногорії.

Comments are closed.