ДУМКИ Москва не отримала від Амманської зустрічі того, на що розраховувала – речник ПЦУ

Москва не отримала від Амманської зустрічі того, на що розраховувала.

Таку думку висловив речник ПЦУ архієпископ Євстратій у публікації на Facebook.

Зокрема, він звернув увагу на те, що протягом останнього місяця Вселенський Патріарх Варфоломій офіційно відвідав Об‘єднані Арабські Емірати, а його представник митрополит Гальський Еммануїл – також і Саудівську Аравію, де мав, зокрема, аудієнцію у короля.

“Враховуючи політичну вагу двох країн в арабському світі, як на мене в цих візитах було подано досить чіткі сигнали напередодні амманського зібрання тим, кого це стосувалося. Можливо, тому, окрім інших численних причин, і підсумки зібрання – явно не ті, на які спочатку розраховували у Москві”, – зауважив владика Євстратій.

Читайте також: “Розколу в Православному світі немає”. Кирило Говорун про комюніке зустрічі в Аммані

Зазначимо, що у комюніке за результатами зустрічі в Аммані про Україну згадується лише в одному реченні: “Щодо сьогоднішньої церковної ситуації в Україні учасники визнали, що для зцілення і примирення потрібен всеправославний діалог”.

А діалог, до речі, ще два місяці тому пропонувала сама ПЦУ – у постанові архієрейського Собору.

Також архієпископ Євстратій поділився важливою ремаркою від свідка та учасника зустрічі в Аммані.

Митрополит РПЦ Іларіон Алфєєв, спілкуючись із журналістами про головні підсумки зустрічі, так відповів на запитання, чи ставилось питання про канонічне спілкування з ПЦУ тих помісних Церков, які були присутні на нараді: “Ні, це питання не ставилося”.

“Отже, одне з головних питань, яке в РПЦ МП ставили, просуваючи ідею зустрічі – зупинити процес визнання автокефалії ПЦУ – навіть не порушувалося. Тобто митрополит Іларіон Алфеєв засвідчив, що участь будь-якої з Помісних Церков у зустрічі в Аммані ніяким чином не “зв‘язує” для неї можливість визнати автокефалію ПЦУ”, – наголосив владика Євстратій.

Comments are closed.