ДУМКИ Юрій Чорноморець: “Драма на пустому місці в Аммані”

Релігієзнавець Юрій Чорноморець прокоментував організовану Москвою зустріч в Аммані, назвавши цю подію “драмою на пустому місці”.

Про це експерт написав у публікації на Facebook, яку наводимо нижче.

Читайте також: Блокада журналістів і обід з королем. Як відбувається зустріч в Аммані (фото)

Митрополит Іларіон Волоколамский розповідає: “У Православній Церкві єпископом може вважатися тільки той, хто був висвячений двома або більше єпископами, що мали на це право. Нинішня “ієрархія” ПЦУ – це особи, які не мають канонічного рукоположення”.

Патріарх Кирило розповідає, що порушено канонічний порядок свячень і все просто капець. Там дійшло до розповідей про ряжених.

Так от, якщо прийняти докази РПЦ, канонічно сумнівними є свячення ОДНОГО архієрея (вранці я думав, що двох, але колеги поправили). Шановні! ОДНОГО із СОРОКА!

Читайте також: Москва хотіла провести “анти-Критський собор”, а вийшов пшик – архієпископ Євстратій

Нагадаю, що так само канонічно сумнівними були свячення Луки Войно-Ясенецького – але він не тільки був визнаний єпископом, став членом Синоду, а й канонізований як архієрей.

Так що шановні, буча вся ця трагічна – це вже трагікомедія. Відповідь на неї була дана ще 2018 року, були дані усі посилання на дослідження відомих спеціалістів з канонічного права як при прийнятті у сущому сані навіть єретик, – і тим більше розкольник – стає законним єпископом, якщо є відповідні рішення – і вони таки є, вони були 2018 року ці рішення.

За бажання досягти єдності та порядку давно можна було б зрозуміти логіку Константинопольського Патріархату і приняти її.

Ну а як бажання немає, то навіть у самих собі можна було б сумніватися – бо як можна бути єпископом та одночасно працювати у спецслужбах? Про це не думали? Це значно швидше перериває апостольську спадковість – праця на спецслужби атеїстичного антихристиянського державного устрою – ніж перебування у розколі.

Comments are closed.