ІНТЕРВ'Ю, НОВИНИ Посол України в Чорногорії: РПЦ реалізує рішення офіційної Моcкви

Посол України в Чорногорії Наталія Фіалка бачить російський вплив у роботі Сербської Православної Церкви.

“Відомо, що, на жаль, Російська Православна Церква реалізує та допомагає рішенням офіційної Мокви, особливо тих, що стосуються зовнішньої політики. Ми можемо констатувати, що в діяльності Сербської Православної Церкви є подібні ознаки”, — наголосила дипломат в інтерв’ю Радіо Чорногорії, передає Духовний фронт України.

Коментуючи візит київського митрополита Онуфрія та його участь в заходах СПЦ в Чорногорії, вона зазначила, що він представляє церкву, яка діє на території України, але є невід’ємною частиною Російської Православної Церкви. Він та його Церква, наголосила посол, не представляють більшість православних України.

Вона також зазначила, що Чорногорія та Україна мають відмінні та дружні стосунки. Вона наголосила, що Україна не втручається у внутрішні справи Чорногорії.

“Ми поважаємо Чорногорію, її уряд, установи, чорногорський народ та чорногорську дружбу”, — додала дипломат.

“Наприкінці 2018 року Православна Церква України отримала Томос про автокефалію від Патріарха Варфоломія, тому твердження митрополита Онуфрія про те, що це неканонічна церква, є неправдою. Ця Церква є автокефальною, незалежною від будь-якої іншої Церкви, особливо від Російської Православної Церкви. Ми в Україні вважаємо цю Церкву нашою національною Церквою”, — наголосила український посол.

Comments are closed.