НОВИНИ Сьогодні Церква відзначає Торжество Православ’я. Що означає свято

У неділю, 8 березня, Церква відзначає Торжество Православ’я, радіючи перемозі над єресями, зокрема єрессю іконоборства, та подолання пов’язаних із лжевченнями гонінь, повідомляє пресслужба Православної Церкви України.

Завершення цього складного періоду позначив Константинопольський собор 842 року, назавжди затвердивши істинне вчення про вшанування святих ікон і право християн молитовно поклонятися зображеним на них Богові, Богородиці, святим та ангелам, а також було встановлено свято Торжества Православ’я, перше відзначення якого відбулося 11 березня 843 року, в першу Неділю Великого посту.

Чому у православ’ї іконам віддаються особливі честь і пошана? З постанови святих отців VІІ Вселенського собору дізнаємося, що молитовне поклоніння перед святими іконами стосується не самого матеріального зображення, а його першообразу. Вони є свідченням невидимого, проте цілком реального духовного життя. Тобто, поклоняючись іконі, ми поклоняємося тому, чий лик зображено на ній. Святі отці затвердили, що через богослужіння та ікони нам відкривається Божественне Одкровення, і благодать Святого Духа сходить на нас. Захищаючи цю істину, віддали свої життя тисячі християн.

Сьогодні ми радіємо перемозі духовності над насиллям, істини над неправдою. Це свято називається Торжеством Православ’я, бо попри все Церкві вдалося навіки утвердити і зберегти істинне вчення про втілення Господа нашого Ісуса Христа та його наслідки для людства.

Цей день нагадує нам, що все тимчасове: біди, скорботи, агресія, спроби знищити чи спотворити віру. Вічною залишається лише сила Господньої любові, Божа благодать, яку ми, зокрема, черпаємо у Таїнствах Церкви та святих іконах. Саме вона є нашою головною зброєю проти гріха і неправди. І зараз, під час Великого посту, ми маємо відкрити серця для дару віри і любові, очистивши їх щирою молитвою і покаянням.

Comments are closed.