ДУМКИ Релігієзнавець: “Заява РПЦвУ про Амман – не більше, ніж спроба імітувати бурю у склянці”

Під час засідання Синоду РПЦвУ (УПЦ МП), яке відбулось 18 березня, було заслухано звіт митрополита Онуфрія про поїздку в Амман (Йорданія) 26 лютого 2020 року для участі у зустрічі Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков.

“Члени Синоду відзначили важливість такої зустрічі як першого кроку до вирішення кризи у світовому Православ’ї. Синод констатував, що на сьогодні головною проблемою для Православ’я є помилкова екклезіологія Константинопольського Патріархату, наслідком якої, зокрема, є неканонічні дії Константинопольського Патріархату в Україні. Також Синод відмітив нагальну необхідність для світового Православ’я вирішення українського церковного питання”, – йдеться в офіційному повідомленні РПЦвУ.

 РІСУ звернулась за коментарем до релігієзнавця Дмитра Горєвого.

“УПЦ МП продовжує жити у світі паралельної реальності, в якому вони збирають предстоятелів на нараду, засуджують Вселенського Патріарха за порушення канонів та Томос для ПЦУ. А потім вони прокидаються і розуміють, що то був лише їхній сон”, – говорить Горєвой.

“От ця заява Синоду – це є проміжок між Амманом і пробудженням. По-іншому я це не можу охарактеризувати. Адже в Аммані для РПЦ, до складу делегації якої і входив митрополит Онуфрій, було тотальне фіаско. Ніхто не засудив ані Варфоломія, ані Епіфанія. Обмежились приватними заявами окремих небезкоштовних спікерів”, – продовжує релігієзнавець.

За словами експерта, заява Синоду РПЦвУ щодо візиту в Амман – не більше, ніж намагання імітувати бурю у склянці, показати, що начебто все під контролем і ось-ось вони покарають Константинополь.

“Я думаю, що основний адресат їхнього рішення була власна паства, яка починає підозрювати, що не все гаразд. Дивує, як хвацько випускники сільськогосподарських технікумів чи училищ торгівлі засуджують хибну еклезіологію докторів канонічного права”, – наголошує експерт.

За словами релігієзнавця, митрополитом Онуфрієм в Аммані керувала політична кон’юнктура.

Comments are closed.