НОВИНИ Синод РПЦвУ не змінив практику причастя в умовах епідемії коронавірусу

В умовах епідемії та карантину СинодРПЦ в Україні (УПЦ МП) не скасував проведення богослужінь, не заборонив вірянам цілувати ікони і залишив у силі звичайну практику причащання.

Відповідні рішення було ухвалено на засіданні Синоду, який відбувся 18 березня у резиденції очільника РПЦвУ митрополита Онуфрія на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, повідомляє сайт РПЦвУ.

Таким чином було ухвалено:

  1. Наголосити на необхідності зберігати спокій та не піддаватися панічним настроям.
  2. Закликати духовенство, чернецтво та мирян до посиленої молитви.
  3. Затвердити текст молитви та прохань на сугубій єктенії.
  4. Констатувати, що станом на сьогодні храми є відкритими і в них звершуються всі богослужіння. Вважати доцільним у період карантину звершувати молебні з окропленням святою водою та церковним дзвоном.
  5. Уважно ставитись до рішень та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України і органів державної влади щодо протиепідемічних заходів та обмежень.
  6. У випадку погіршення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції, що вимагатиме додаткових обмежень, єпархіальним архієреям узгоджувати свої рішення з Предстоятелем Української Православної Церкви (йдеться про очільника РПЦвУ Онуфрія, – ред.).
  7. Оприлюднити Звернення у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19.

Звернення, про яке йдеться, буде виголошено у неділю 22 березня у всіх храмах та монастирях РПЦвУ.  Воно розпочинається словами Іісуса Христа: “Не бійся, тільки віруй!” (Мк. 5:36).

“Тож, хвилюючись, як не захворіти від коронавірусної інфекції, суспільство має усвідомити духовні першопричини всього, що трапилось. Бог закликає викорінювати смертоносний гріх, що руйнує людське життя, покаянням”, наголошується у документі. Відтак “постом і молитвою належить просити у Бога прощення своїх гріхів”. Бротися з інфекцією рекомендується “церковним дзвоном та окропленням міст і сіл святою водою”, дотриманням “загальноприйнятих норм гігієни і виконуванням рекомендацій лікарів”.

При цьому Синод проігнорував не лише антиепідемічні заходи під час причащання вірян, які вже без оглядки на керівництво РПЦвУ вводяться в цій конфесії на місцевому рівні, але й інструкцію, затверджену 17 березня Синодом РПЦ, яка посилює заходи для запобігання зараження прихожан вірусом під час євхаристії та інших церковних таїнств.

Таким чином в церквах РПЦвУ продовжать практику облизування всіма причасниками спільної ложечки під час євхаристії, витирання губ спільним платком і цілування спільної чаші без дезінфекції, наголошує видання Релігія в Україні. Синод РПЦвУ дозволив лише після причастя запивати з одноразового посуду.

Також Синод проігнорував частину рекомендацій щодо карантинних заходів, які пропонував голова Відділу з питань охорони здоров’я РПЦвУ митрополит Філарет Кучеров з посиланням на “багатьох ієрархів, які озвучили своїм парафіянам і прийняли до виконання”, а саме: “утримуватися від цілування святинь (Хреста, Євангелія, Чаші, ікон та ковчегів з мощами), замінивши його поклоном, у тому числі під час сповіді”, “утримуватися від цілування руки, коли беремо благословення у священнослужителів, а також під час помазання”, “разі поширення вірусу в регіоні, під час карантинних заходів можна утриматися від індивідуальної сповіді”, “після Літургії та інших богослужінь Хрест для цілування вірним не дається”, “під час проведення Таїнства соборування, використовуємо одноразові ушні тампони” тощо.

Щодо кількості учасників богослужінь, то Синод РПЦвУ виявився більш лояльним до вимог уряду України: “Вважається допустимим, у разі потреби, Таїнства Сповіді та Причастя проводити протягом всього дня. У такому разі храм повинен бути постійно відкритим, щоб віряни мали можливість відвідувати його невеликими групами. У разі якщо в храмі присутня більша кількість вірян, ніж це є допустимим, богослужіння може проводитись на церковному подвір’ї під відкритим небом. При цьому, присутні матимуть можливість розташовуватись на такій відстані один до одного, як це передбачено діючими санітарно-епідеміологічними нормами”.

Нагадаємо, що у ПЦУ змінили порядок причащання, аби уникнути зараження вірусом.

Comments are closed.