НОВИНИ Намісник Печерської лаври заявив, що держава не може давати вказівки РПЦвУ

РПЦвУ (УПЦ МП) на має наміру скасовувати богослужіння через спалах коронавірусу, однак вживатиме деякі заходи, щоб убезпечити прихожан.

Про це заявив настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь). Відеофрагмент інтерв’ю митрополита опублікував в Facebook економіст Володимир Компанієць.

Настоятель Києво-Печерської лаври заявив, що президент і уряд не можуть обмежувати РПЦвУ, “тому що держава відокремлена від церкви, а церква від держави”.

“Ми прийняли постанову, що якщо людина боїться взяти благословення, може не брати. Якщо людина не може поцілувати ікону, у нього якась є обережність, він може просто нахилити голову. Якщо людина боїться поцілувати руку священникові, також можуть просто брати благословення, священник осіняє хрестом, це його право. Також для запивки одноразовий посуд. І, якщо велика кількість людей, виходити на вулицю “, – розповів владика Павло.

“У нас дуже багато служб буває, що служить один священник, один диякон і двоє людей співає – це так і залишається”, – додав він.

Comments are closed.