ДУМКИ Очільник РПЦ “призначив” священників головними розповсюджувачами коронавірусу – оглядач

У Росії РПЦ не тільки відмовилася закривати храми, але і назвала священнослужителів духовними лікарями.

У той час як російська влада вводить режим латентного НС, не оголошуючи офіційно, але обмежуючи права, свободи і переміщення росіян, РПЦ виглядає як такий собі саботажник, пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко у своєму блозі.

Так, глава синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Владімір Лєгойда в своєму Telegram-каналі заявив: “У безвідповідальних телеграм-каналах постять дивні версії, що Російська Православна Церква не закриває храми і монастирі нібито тому, що не хоче відмовитися від доходів. І храми порівнюються з ресторанами, які були змушені “мужньо і відповідально” закритися… Священник – це духовний лікар, який, подібно до лікаря фізичного, зобов’язаний приймати тих, хто приходять до нього, як би йому не хотілося самоізолюватись”.

Читайте також: Кирило раптово закликав росіян утриматися від відвідування храмів

Таким чином, можна сміливо констатувати, що Патріарх Кирило є потенційним посібником поширення коронавірусу в Росії. Адже більшої дурниці ніж збереження відкритими таких місць масового скупчення людей як храми у період епідемії і придумати не можна… Чи можна?

Виявляється, можна. Адже Володимир Лєгойда заявив, що священники, серед яких безліч тих, що відносяться до групи ризику літніх людей, будуть ходити домівками, спілкуватися з людьми і, цілком очевидно, розносити вірус: “Священники так само, як і лікарі, підуть (і ходять) додому до людей похилого віку і в лікарні до інфікованих”.

Нагадаю, що аналогічний абсурд можна зустріти і в українських обителях РПЦ. Зокрема, помічник настоятеля Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі, протоєрей Олександр Маличенко, заявив, що в процесі таїнства Євхаристії ніяка інфекція не передається.

Comments are closed.