НОВИНИ На Великдень до України можуть з’їхатись до 200 тисяч осіб – прикордонники

Прикордонники прогнозують, що на Великдень, 12 квітня, в Україну повернуться ще 200 тисяч громадян.

Про це заявив глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, передає Укрінформ.

“Через усі напрямки, які доступні для громадян України, уже повернулися з-за кордону орієнтовно 160 тисяч громадян. За інформацією МЗС України, наразі приблизно 17 тисяч українців заявили про те, що мають намір повернутися на територію України. Звичайно, це не всі громадяни. Ми очікуємо, що напередодні Великодня може повернутися орієнтовно 200 тисяч наших співгромадян”, – сказав Дейнеко.

Щодо черг на польському кордоні глава Держприкордонслужби зазначив, що проблема полягала не в українських прикордонниках, а в тому, що черги накопичувалися на польській стороні. У найбільш активний день – 27 березня на в’їзд в Україну з Польщі було 22 тисячі громадян. Зазвичай, цей показник становить близько 4 тисяч осіб на добу. На цей момент українці, за словами Дейнеко, які перетинають держкордон пішки, відсутні.

25 березня президент Володимир Зеленський провів зустріч із главами Церков щодо безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19. Глава держави повідомив про підготовку проєкту “Великдень удома”.

У ПЦУ заявили, що мають намір прийняти рішення про святкування Великодня “в міру наближення відповідного часу”.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав вірян брати участь у богослужіннях і освяченні великодніх кошиків за допомогою трансляцій онлайн.

Своєю чергою в РПЦвУ (УПЦ МП) висловили сподівання, що Пасха святкуватиметься у храмах.

Свято Воскресіння Господнього (Великодня) християни західного обряду (католики і протестанти) 2020 року відзначають 12 квітня, східного обряду (православні і греко-католики) – 19 квітня.

Comments are closed.