ДУМКИ “Уся голова у виразках”. Речник ПЦУ прокоментував звернення очільника РПЦвУ до вірян

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій Зоря жорстко розкритикував заклик очільника РПЦвУ Онуфрія до вірян йти до храмів на Великдень.

“Після прочитання звернення митрополита Московського Патріархату в Києві владики Онуфрія ніякі інші стримані слова не приходять на думку, як слова Господні з книги пророка Ісаї: “У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість? Уся голова у виразках, і все серце зачахло.” (Іс 1:5)”, – написав владика Євтсратій.

Він наголосив, що кілька тижнів всі, хто лиш може, спонукають громадян залишатися вдома, зокрема і Предстоятель ПЦУ Епіфаній, пояснюючи це християнським обов‘язком турботи про ближніх. Навіть особисто Московський Патріарх Кирило закликав лишатися вдома, нагадав архієпископ Євтсратій.

“А митрополит Онуфрій, після скандалу навколо масових зібрань у Чернівцях та Рівному, після повідомлень про 90 хворих у Лаврі, після госпіталізації митр. Павла, який місяць тому закликав “нічого не боятися і всім приходити”, – нарікає архієпископ Чернігівський і Ніжинський.

Він вказує на те, що Онуфрій ані слова не сказав ні про те, що необхідно лишатися вдома, ні про те, що масові заходи заборонені, ні про чіткі роз‘яснення, які були отримані від Національної поліції, що скупчення біля храмів – не повинні мати місця.

“Ми теж хочемо, щоби люди молилися на Великдень у храмах – але зараз вони мають залишатися вдома! Приклад Лаври наочно пояснює – чому. Сподіваюся, що за дні Страсного тижня вдастся достукатися до свідомості керівництва МПвУ, щоби вони заявили хоча б те, що заявив їхній патріарх. Не треба більшого – просто процитуйте слово в слово”, – написав владика Євстратій.

Він наголосив, що “безвідповідальність і недалекоглядність можуть дуже дорого коштувати Церкві – і через хворобу, і посилення аргументів новітніх “войовничих безбожників”, які так само, як сто років тому, тільки шукають “виправданого” приводу для збурення суспільства проти Церкви”.

“Поки ще є час, владики і брати з МПвУ, зробіть належні кроки, “щоб не дати приводу тому, хто шукає причини” (2 Кор 11:12)”, – закликав владика Євстратій.

Comments are closed.