НОВИНИ Почаївська лавра закрита, а кількість хворих на COVID-19 зростає

У заблокованому Почаєві коронавірус був підтверджений у 43 мешканців, одна людина померла, а контактними особами називають майже всіх жителів міста, передає Радіо Свобода.

Від 21 квітня Почаїв закритий для в’їзду і виїзду транспорту. Довкола міста встановлені чотири блокпости. Такі радикальні заходи пов’язані зі зростанням чисельності хворих на коронавірус у місті, а також тим, що духовенство Почаївської лаври РПЦвУ (УПЦ МП) порушило карантинні правила на Великдень.

На блокпостах чергують військовослужбовці і поліцейські. Вони зупиняють водіїв усіх видів транспорту. Зобов’язані пропускати лише ті машини, які перевозять продукти чи інші речі, які потрібні для забезпечення життя міста, в окремих випадках проїжджають і транзитні автомобілі, але без права зупинки у місті, а також мешканці Почаєва, якщо вони пред’являть документ із місцем реєстрації. З Почаєва люди не мають права виїжджати.

“Є три чинники, які спонукали нас закрити місто – за останню добу 13 нових підтверджених захворювань на коронавірус. По-друге, порушення карантинних умов на Великдень, у цій справі відкрите кримінальне провадження і смерть мешканки Почаєва через COVID-19. Було зібрано районну комісію і ухвалили рішення. Наші дії правильні щодо мешканців міста і Кременецького району. Ми розуміємо, що у Лавру прибувають мешканці з різних місць України і з-поза її меж. Тому з метою, щоби не поширювати коронавірус і ухвалили серйозні рішення”, – каже виконувач обов’язки голови Кременецької районної адміністрації Вячеслав Онишкевич, який очолює районну комісію з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На 22 квітня у 43 мешканців Почаєва був підтверджений коронавірус. Серед них – у 4 медсестер, хористів Почаївської Лаври. А ось щодо ченців Почаївської Лаври офіційної інформації немає, наголосили, як Вячеслав Онишкевич, так і міський голова Почаєва.

МОЗ підозрює, що в Почаївській Лаврі масове захворювання на коронавірус, але не може цього підтвердити, оскільки настоятель Лаври не співпрацює з владою, про це поінформувала на засіданні оперативного штабу Тернопільської області головний санітарний лікар Тернопільщини Оксана Чайчук.

Відомо, що коронавірус підтверджено у священника з Почаєва і його дружини, які лікуються в Києві. COVID-19 виявлено у митрополита РПЦвУ Сергія, який має кілька місць проживання, зокрема і в Почаєві. 22 квітня епідеміологи намагалися встановити коло осіб, із ким контактував митрополит РПЦвУ. Сам він на лікуванні в Олександрівській лікарні в Києві.

Раніше місцевий депутат Богдан Яциковський виклав у соцмережі переписку голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦвУ священника Миколи Данилевича з представником Тернопільської єпархії РПЦвУ про хворих ченців у Почаївській лаврі. У ній Данилевич жартує, що насельників лаври косить “різновид почаївського коронавірусу”.

21 квітня Почаївську Лавру ченці зачинили. Прочан у місті немає. Настоятель перебуває у лаврі, повідомив Вячеслав Онишкевич. За його інформацією, близько 600 осіб проживає у лаврі за зачиненими воротами. Який стан здоров’я ченців, скільки серед них хворих, чи хтось із медичних працівників має доступ у Лавру і надає медичну допомогу? Про це невідомо.

Районна влада вважає, що практично всі мешканці Почаєва є контактними. Відстежити, хто з ким спілкувався, досить складно. Адже підтверджений коронавірус у мешканців із 11 вулиць міста, тому географія досить велика для поширення захворювання.

Загалом у Почаєві проживають близько 7800 осіб. Майже половина з них не є корінними жителями, а приїхала сюди і придбала будинки, щоб ближче бути до Почаївської лаври, багато працюють у монастирі, розмовляють російською мовою і є прихильниками Російської Православної Церкви.

Comments are closed.