НОВИНИ Петиція про передачу Києво-Печерської лаври ПЦУ зібрала необхідні голоси

Електронна петиція щодо припинення використання Києво-Печерської лаври Російською Православною Церквою в Україні (УПЦ МП) та передачі її у використання Православній Церкві України (ПЦУ) набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Станом на 13 годину середи, 29 квітня, петицію №22/092966-еп, розміщену на сайті президента, підписали 25 тисяч користувачів, передає Укрінформ.

“Припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату шляхом розірвання договору оренди та передати Києво-Печерську лавру у використання Православній церкві України (ПЦУ)”, – йдеться у петиції.

Автор документа Олексій Кравчук наголосив, що Києво-Печерська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу. Водночас він нагадав, що ПЦУ – автокефальна православна церква на території України, п’ятнадцята в диптиху, яка утворилася внаслідок об’єднання трьох українських православних церков: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП.

“Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною Православною Церквою на території України”, – переконаний автор петиції.

Водночас додав, що Українська Православна Церква МП не є автокефальною православна церквою на території України. Крім того, за його словами, високі церковні ієрархи УПЦ МП були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, направлених проти українського народу.

“Враховуючи вказане вище, використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату повинне бути припинене шляхом розірвання договору оренди та передане Православній церкві України (ПЦУ)”, – зауважив Кравчук.

Тепер після набрання 25 тисяч підписів петицію має розглянути президент України.

Comments are closed.