НОВИНИ, СВІТ Глава РПЦ дозволив храмам і монастирям платити в скриньку церкви менше

Очільник РПЦ патріарх Кирило видав розпорядження про зниження грошових зборів від єпархій на території Росії у бюджет Московської Патріархії.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті РПЦ.

Згідно з розпорядженням Кирила, окремі єпархії, впливові монастирі та парафії Москви будуть сплачувати до церковної скриньки суму на 25% менше, аніж зазвичай. Таке нововведення стосується лише московських парафій та тих єпархій, «де були введені обмеження щодо відвідування храмів парафіянами», від чого «істотно знизилися доходи».

У документі також підкреслюється, що своєрідні «короновірусні знижки» дійсні лише тоді, якщо у згаданих єпархіях «установили не меньшее сокращение отчислений приходов в пользу епархиального бюджета». Тобто, якщо місцевий архієрей не знизив відрахування від своїх парафій у єпархіальну скарбницю, він не може претендувати на знижку від Патріарха. Простими словами взяв сам, дай іншому.

Для того аби отримати саму патріаршу знижку місцевий єпископ повинен написати рапорт, в якому у процентному відношенню має розповісти про стан доходів своєї єпархії у порівнянні з минулим роком і згадкою про ті ж «скорочення парафіяльних відрахувань».

Comments are closed.