НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Глава УГКЦ: Пандемія – це заклик до людства інвестувати не в смерть, а в життя

Дуже багато можна почути, якщо слухати Бога і старатися зрозуміти, як людині будувати нову культуру, як по-новому будувати свою цивілізацію.  Про це в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ» сказав глава УГКЦ Святослав.

Говорячи про причини того, чому і за що Бог допустив ситуацію з пандемією, Предстоятель УГКЦ зізнався, що не має однозначної відповіді на це питання. Проте закликав усіх разом щодня запитувати про це в Бога, слухати Його голосу і намагатися зрозуміти, що Він нам хоче сказати.

Блаженніший Святослав поділився своїми думками про причину коронавірусної пандемії. При цьому Глава Церкви наголосив, що це не є відповідь від імені Бога, а ті відповіді, які він віднайшов у приватному слуханні Бога.

«Якщо аналізувати ситуацію з вірусом, — каже Глава Церкви, — то бачимо, звідки він виник і звідки взявся. Відтак ми починаємо бачити, що живемо у період фундаментальних і глобальних катаклізмів і змін. Екологічна криза у світі є певним підґрунтям мутації цього вірусу. Ми не знаємо, чи після того як ми подолаємо коронавірус, чи не виникне у світі якась інша пандемія».

«Сьогодні відчуваємо глибоке потрясіння в природі. Створюється відчуття, що природа починає боронитися перед людиною, яка становить для неї глобальну загрозу. Тому нам важливо дуже серйозно переосмислити наше ставлення до довкілля. Думаю, що ця хвороба є першою кризою глобального світу і глобальної культури, навіть більшою, аніж Друга світова війна. Ми вперше відчули, що живемо в одному великому селі. Вогонь, який загорівся у Китаї, у лічені дні поширився по всьому світу. Ми розуміємо, що те, що сьогодні відбувається в моєму домі, раніше чи пізніше зачіпає всіх. Ми не можемо сьогодні ділитися на сфери впливу», — сказав він.

І згодом додав: «Можливо, це сьогодні допоможе нам переосмислити глобальні стосунки між різними політичними центрами і, врешті, перестати воювати між собою. Перестати вкладати гроші у зброю».

Глава Церкви звернув увагу на те, що до сьогодні Україна є в епіцентрі нової геополітичної гри і потерпає від війни. «Можливо, Господь хоче нам сказати: люди, перестаньте вбивати самі себе. Не інвестуйте у смерть. Інвестуйте в життя. Зараз ми себе захищаємо, але є той, хто інвестує у війну, і на нас нападає. Можливо, це радикальний заклик до людства перестати планувати і вести війни одне проти одного», — зауважив Блаженніший Святослав.

Comments are closed.