НОВИНИ, СВІТ Президент Сербії висловив повну підтримку діям СПЦ у Чорногорії

Президент Сербії Александар Вучич та патріарх Сербської православної церкви Іриней висловили велике занепокоєння щодо арешту єпископа Іоанікія та кількох священиків СПЦ в Чорногорії.

Як повідомляє «Балканський оглядач», президент та патріарх спілкувалися телефоном, після чого оприлюднили спільну заяву.

Патріарх Іриней в спільній заяві зазначив, що кульмінація ворожого ставлення Чорногорії до СПЦ розпочалася з прийняття суперечливого Закону про свободу віросповідання «з грубою зневагою до вимог СПЦ щодо рівного становища стосовно всіх інших церков та релігійних громад».

За його словами, той факт, що закон був прийнятий на тлі великиого обурення прихильників СПЦ наприкінці минулого та на початку цього року, а також те, що єпископа та священників зараз заарештовують та затримують, є доказом того, що «чорногорська держава переслідує Сербську православну церкву».

Президент Вучич заявив про повну підтримку патріарху Іринею та єпископам Сербської церкви в Чорногорії в їхніх зусиллях вирішити всі проблеми, з якими стикаються шляхом діалогу та висловив впевненість, що єпископ Іоанікій та інші заарештовані священики будуть звільнені якнайшвидше.

Нагадаємо, єпископа Будімлянсько-Нікшичського Іоанікія та кількох священників Нікшичського храму затримали після проведення 12 травня в Нікшичу під час масових заходів за участі тисяч вірян. Після цього президент Сербії поскаржився президенту Росії Володимиру Путіну на чорногорську владу.

Затримання єпископа Іоанникія дало привід просербським силам вивести своїх прихильників на вулиці Подгориці, Беране, Нікшича та інших міст Чорногорії, де відбулися зіткнення з силами правопорядку. За попередніми даними, у відповідь влада підтягнула до столиці війська.

Comments are closed.