НОВИНИ, СВІТ У соборі Святого Петра у Ватикані провели дезінфекцію для відновлення мес

Спеціалісти Дирекції охорони здоров’я та гігієни Ватикану провели дезінфекцію в соборі Святого Петра, щоб від понеділка він зміг приймати вірян. Про це повідомила  служба друку Святого престолу.

“Від понеділка, відповідно до розпорядження уряду Італії, можна брати участь у месах, зокрема в папських базиліках”, – повідомив глава служби друку Маттео Бруні. Раніше він розповів, що на вході до папських базилік планують встановити тепловізори.

Як розповів в інтерв’ю порталу Vatican News глава дирекції Андреа Арканджелі, засіб, яким ведеться антибактеріальна і антивірусна обробка, виготовлено на основі хлору. “Ми маємо бути дуже обережні з тими шедеврами, які перебувають у соборі”, – вказав він.

Також саноброботку провели в базиліці Святого Іоанна та в соборі Святого Павла (поза стінами). До папських базилік Риму, про відкриття яких у Ватикані оголосили напередодні, відноситься також церква Богоматері Великої (Санта-Марія-Маджоре).

У Ватикані уточнили, що не йдеться про меси за участю Папи Римського. Ще не оголошено і про відновлення папських традиційних недільних проповідей на площі Святого Петра і колективних аудієнцій по середах, які від 8 березня передаються онлайн з папської бібліотеки Апостольського палацу.

Угоду про відновлення мес за участю вірян, які були припинені через поширення коронавірусу, було раніше досягнуто між урядом Італії та Конференцією італійських єпископів.

Comments are closed.