НОВИНИ Суд повернув РПЦвУ храм на Чернігівщині

Суд повернув РПЦвУ (УПЦ МП) Свято-Покровський храм села Ковпита, що на Чернігівщині, громада якого 2019 року перейшла до Православної Церкви України.

Проте громада ПЦУ не збирається віддавати храм, передає РІСУ.

11 лютого 2003 року храм був переданий у безкоштовне користування релігійній громаді села (тоді УПЦ МП).

22 лютого 2019 року громада вирішила перейти до Православної Церкви України. “За” проголосувало 66 людей, “проти” — 7. Ще 40 підписів за вихід із Московського Патріархату передали з сусіднього села Жидиничі, жителі якого ходять до церкви в Ковпиті.

Голова Ковпитської сільської ради Алла Печерна розповіла: “На зборах було складено протокол, зібрано підписи. Ініціативна група 16 лютого звернулася до сільської ради, щоб ми це питання розглянули на сесії сільської ради, про скасування рішення від 2003 року. На сесії сільської ради було винесено це питання. На сесію прибули громадяни з ініціативної групи, звичайні громадяни, які були присутні на загальних зборах з приводу переходу до ПЦУ… І більшість [депутатів сільради], присутніх було 12 чоловік, 11 чоловік проголосувало “за” скасування цього рішення”.

РПЦвУ подала до суду на сільську раду з вимогою скасувати її рішення від 22 лютого 2019 року як незаконне, обґрунтовучи це тим, що оспорюване рішення є ненормативним актом одноразового застосування, який є виконаним з моменту передачі приміщення від 28.03.2003, а тому дане рішення не може бути скасовано відповідачем через 16 років після його прийняття.

Депутат Ковпитської сільської ради Петро Панасюк наголошує, що будівля була передана у користування не УПЦ МП, а релігійній громаді селища. Громада 22 лютого більшістю голосів прийняла рішення про перехід до ПЦУ.

Про хід справи у суді 9 квітня 2019 року можна подивитись на відео.

20 січня 2020 року Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апеляцію представників УПЦ МП і скасував рішення Ковпитської сільради про передачу приміщення храму місцевій громаді ПЦУ.

Громада ПЦУ подала відповідну апеляцію.

14 травня 2020 року Вищий господарський суд України не задовольнив апеляцію громади, таким чином залишивши рішення попереднього суду повернути храм у використання РПЦвУ остаточним.

Віряни ПЦУ разом зі священником Євгеном Ордою продовжують служби у храмі та чекають силового захоплення з боку представників РПЦвУ, про що пише отець Євген на своїй сторінці у Facebook з проханням про допомогу небайдужих.

Отець Євген прокоментував ситуацію РІСУ:

“В селі прихильників Московського Патріархату 27 осіб, у нас в громаді ПЦУ – 902. Всі, хто будував, чи перебудовував будівлю на храм в нашій громаді, фундатори – всі за нас. У них, в загальній масі, – це колишнє керівництво колгоспу і села з проросійськими поглядами. Мають гроші і підтримку можновладців”.

Як повідомляє власкор РІСУ, село Ковпита – унікальне: у ньому найбільший показник по Чернігівщині тих, хто пішов воювати з російським агресором. З 1400 населення (селищна рада складається з самої Ковпити, Шульгівки, Жидинич і Ревунова Круга) 72 воювали і воюють в АТО-ООС, один загинув.

“Хлопці вже передзвонили і сказали, що МП до храму не пустять. Майже у всіх діди були в партизанах, за що Ковпиту палили нацисти, а онуки і правнуки пішли бити російських окупантів. І тому їхні батьки проголосували про перехід парафії до ПЦУ з МП, щоб не було соромно перед дітьми”, — розповідає о. Євген, який є сам родом з цього села.

Comments are closed.