НОВИНИ ПЦУ привітала українців із Днем вишиванки

Православна Церква України привітала громадян із Днем вишиванки.

З нагоди свята священнослужителі розповіли про храм ПЦУ, який має унікальний вишитий з бісеру цільний іконостас, подібного якому немає не лише в Україні, а й у світі.

Побачити його можна в церкві Покладення ризи Пресвятої Богородиці у невеличкому селі Тютьків Теребовлянського району на Тернопільщині, йдеться у публікації ПЦУ на Facebook.

“П’ять років тому з благословіння настоятеля храму за цю роботу взялися родини цього невеличкого, але дружного села. За схемами вишивки ікон, які були розроблені відповідно до церковних канонів, майстрині вручну впродовж півтора року вишивали ікони. Потім їх обрамили в ажурний різьблений липовий каркас, об’єднали у трьохярусний іконостас і були вражені красою: понад 7 квадратних метрів вишитих вручну 18 ікон із бісеру (найбільша з них висотою понад 1,8 м), намистинки якого переливаються і створюють справжній 3D-ефект”, – зауважили у ПЦУ.

За підрахунками майстринь, на цю роботу пішло 1 мільйон 436 тисяч 433 бісеринки. Але на цьому вони не зупинилися, й досі продовжують вишивати нові образи.

“У сьогоднішнє свято бажаємо всім вишивальницям та вишивальникам творчої наснаги. Довіряйте Божому Промислу щодо кожного з нас, докладайте й власні сили та творіть те, що милує око й зігріває іншим людям серця”, – побажали у ПЦУ.

Священнослужителі зауважили, що жодна фотографія не передасть усієї живої краси вишитого іконостасу, тож порадили всім обов’язково додати до своїх майбутніх, посткарантинних мандрівних планів і храм Покладення ризи Пресвятої Богородиці, що на Тернопільщині.

“Такого унікального цілісного вишитого бісером трьохярусного іконостасу ви більше ніде не побачите”, – запевнили у ПЦУ.

Comments are closed.