СВІТ Сербська Церква просить Сербію “захистити” її від чорногорців

Патріарх Сербської Православної Церкви Іриней попросив президента Сербії Александара Вучича захистити сербський народ, Сербську Православну Церкву та її святині в Чорногорії.

Про це він заявив на пресконференції за підсумками зустрічі із сербським президентом, на якій вони обговорили положення сербського народу та Сербської Православної Церкви в Чорногорії, передає Балканський оглядач.

Патріарх СПЦ зазначив, що ситуація в Чорногорії наразі є більш складною, ніж будь-коли в історії. За його словами, “такої неповаги до церкви не було навіть в Османській імперії та під час комунізму”.

Мета чорногорської влади на чолі із президентом країни Міло Джукановичем, на думку Іринея, полягає у застосуванні методів, який колись усташі застосовували в Хорватії для вигнання сербського народу та знищення там Сербської Православної Церкви. Як він стверджує, план полягає в тому, щоб “створити нову – чорногорську – націю, яка повинна витіснити все, що називається сербським”, щоб в Чорногорії “не було ані СПЦ, ані православних”.

“На жаль, положення сербського народу в Чорногорії є неприйнятним, і я закликаю Джукановича подумати над тим, що він робить”, – сказав Сербський Патріарх.

Президент Сербії, своєю чергою заявив, що Сербія буде “боротися всіма законними засобами”, щоб довести міжнародній громадськості, що “хтось в Чорногорії намагається створити нову церкву” лише “з метою зникнення сербського народу та щоб не було чути слово сербське”. Він наголосив, що майже 30% населення Чорногорії – серби, але вони не входять до складу уряду, вони не можуть реалізувати свої права і не можуть впливати на політичні та інші важливі речі в Чорногорії.

Comments are closed.