НОВИНИ У Кабміні хочуть ввести священників у групу переговорників щодо Донбасу

Віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій України Олексій Резніков пропонує висунути у склад Консультативної ради при Тристоронній контактній групі (ТКГ) у Мінську правозахисників, священників, журналістів, юристів та працівників культури.

Про це він сказав в інтерв’ю Суспільному.

Він зауважив, що про те, хто має входити у склад “консультативної ради”, потрібно домовитися як у ТГК, так і всередині країни.

“Якщо критерії будуть однакові, шансів потрапити туди людині, яка порушує критерії, немає. Наприклад, якщо ми пропишемо, що в цій групі не можуть бути бойовики, військовослужбовці, державні службовці, особи у розшуку, звинувачені у злочинах і т.ін, і всі з цим погодимося, включно з Францією, Німеччиною і ОБСЄ, – туди такі люди не потраплять”, – наголосив Резніков.

Він озвучив свою пропозицію щодо відбору членів “консультативної ради”: “Як це має відбуватися всередині країни – не знаю, але у мене є певні думки. Скажімо, нам потрібно відібрати 10 людей. Хто це може бути? Чи можемо ми домовитися, що це, наприклад, 2 священики, 2 представники правозахисних організацій, 2 представники культури, 2 юристи, 2 журналісти? По двоє, бо один має бути з Донеччини, другий – з Луганщини. Існує, скажімо, асоціація журналістів, просимо її висунути 2 кандидати за певними критеріями. Священики можуть зібрати раду церков, юристи висунути кандидатів від своїх асоціацій”.

Резніков повідомив, що озвучував цю ідею “у нашій команді” і що “це одна з робочих версій”.

“Далі нехай суспільство скаже: ми цим людям довіряємо. Але все одно відповідальність за склад цієї ради доведеться брати на себе переговорникам. Тому, можливо, є сенс пропонувати на 2 місця, скажімо, 6 кандидатур”, – сказав віцепрем’єр.

Він додав, що фінальну кандидатуру члена “консультативної ради” має затвердити президент України, бо він “несе політичну відповідальність за Мінський процес, який є дітищем Нормандського формату”.

Comments are closed.