НОВИНИ У ПЦУ пояснили вірянам правила зібрання на богослужіння за послаблення карантину

У зв’язку з частковим дозволом уряду проводити релігійні заходи від 22 травня у ПЦУ розтлумачили вірянам правила, за якими можуть відбуватися богослужіння в умовах так званого адаптивного карантину, що залишається чинним до 22 червня.

Священнослужителі нагадали, що відповідно до рішення Кабміну, дозволяється проведення богослужінь за умови участі не більше однієї особи на 10 метрів квадратних площі храму, та дали список правил, яких потрібно дотримуватись як вірянам, так і служителям храмів:

  • Перед тим, як піти на богослужіння потрібно виміряти температуру.
  • Варто залишитися вдома, якщо ви погано почуваєтесь чи маєте ознаки респіраторних захворювань, контактували нещодавно з хворими.
  • У разі доброго самопочуття, до храму заходити лише в масках. У тому разі, коли людина її не має із собою, парафія має запропонувати її вірянам.
  • У храмі обов’язково мають бути наявні дезінфікуючі засоби, розташовані одразу біля входу.
  • Варто регулярно дезінфікувати храм та поверхні, хоча для вшанування ікон досі достатньо поклону.

У ПЦУ також зазначили: якщо храм заповнений відповідно до норм карантину, інші віряни можуть брати участь у богослужінні на території храму – із дотриманням “соціальної дистанції”.

“Для цього священнослужителям варто попередньо позначити місця для зручності та безпеки вірян. За можливості – розташувати на вулиці засоби трансляції. Причастя буде, як і раніше, подаватися кожному окремо в руки. Перед самим таїнством як і священник, так і миряни повинні окремо продезінфікувати руки”, – повідомили в ПЦУ.

Comments are closed.