НОВИНИ На Волині суд врятував келії монастиря ХVІІ ст., де облаштували кондитерський цех

У Волинській області суд задовольнив позов прокуратури та повернув державі пам’ятку архітектури національного значення – келії монастиря піарів, розташовані у селищі Любешів.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури області.

“Господарський суд Волинської області задоволив позов Маневицької місцевої прокуратури Волинської області в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації та Любешівської селищної ради та зобов’язав господарське товариство звільнити частину приміщення пам’ятки архітектури національного значення – келій монастиря піарів, яку підприємство використовує незаконно”, – йдеться у повідомленні.

Прокурори з’ясували, що суб’єкт господарювання без погодження Мінкультом та укладення договору оренди й сплати податків розмістив у приміщенні монастиря ХVІІ ст. заклад громадського харчування й кондитерський цех.

Зазначається, що у суді прокурори домоглися звільнення підприємством приміщення об’єкта культурної спадщини вартістю 4 мільйона гривень та повернення його державі.

Піари – католицький чернечий орден, який займається навчанням юнацтва. Піари прославилися у другій половині XVIII століття, коли вони очолювали колегії і семінарії і були професорами відомих університетів.

Comments are closed.