НОВИНИ, СВІТ У біблійному святилищі знайшли канабіс. Вчені гадають, для чого він був потрібен

Археологи провели точний аналіз залишків хімічних речовин, які були знайдені на поверхні вівтаря часів Юдейського царства. В результаті дослідникам вдалося знайти сліди спалювання коноплі, яка була привезена з Центральної Азії, повідомляє BBC.

Ще в 1960-х роках при розкопках стародавнього міста Арад в 45 кілометрах від Мертвого моря були знайдені два міста, побудовані одне на іншому: ханаанське укріплене поселення бронзової доби і іудейське поселення залізної доби, що трансформувало його . У ньому було знайдено і святилище з парою кам’яних вівтарів, де проводилися ритуальні жертвопринесення і куріння.

Храм активно використовували з 760 по 715 роки до нашої ери, тобто у часи, коли Ізраїльське царство розпалося і на цій території виникло царство Юдея зі столицею в Єрусалимі. Тепер же вчені провели точний аналіз хімічних речовин, які залишилися на святилищі.

На більшому з вівтарів збереглися сліди спалювання ладану, змішаного з жиром. А на меншому виявилися сліди спалювання конопель у суміші з сушеним гноєм — мабуть, це дозволяло знижувати температуру горіння. За даними вчених, рослини містили досить високі кількості тетрагідроканнабінолу — основної “психоактивної” речовини марихуани, — так що вдихання їхнього диму цілком могло викликати наркотичний ефект і екстатичні переживання під час проведення релігійних ритуалів.

Виявлення конопель стало сюрпризом для дослідників, оскільки в ті часи рослину вирощували далеко за межами регіону. Передбачається, що центром, звідки уздовж Шовкового шляху поширилася практика куріння марихуани, стала Центральна Азія.

Comments are closed.