НОВИНИ Патріарх Варфоломій закликав Церкви обговорити спосіб передачі Євхаристії

Вселенський Патріарх Варфоломій направив лист Предстоятелям помісних Церков з пропозицією обговорити “найважливішу проблему” причастя в епоху пандемії коронаірусу.

Лист було направлено 17 травня, його текст опублікував увечері 1 червня генеральний секретар Синоду Константинопольського Патріархату, повідомляє Credo Pressз посиланням на “РИА Новости”.

У період пандемії коронавірусу COVID-19 у багатьох країнах влада обмежила богослужіння і заборонила причащати вірян, щоб уникнути поширення інфекції. Патріарх Варфоломій від самого початку пандемії закликав вірян слідувати “важким, але необхідним” заходам, які застосовуються службами охорони здоров’я і владою, заявивши, що вірус “загрожує не вірі, а вірянам, не Христу, а нашим християнам”.

У листі від 17 травня йдеться, що повинна бути координація і, наскільки це можливо, єдинодумство між помісними Православними Церквами щодо “найважливішої проблеми Божественної Євхаристії і способу її передачі вірянам”.

“Ми підкорилися умовлянням санітарної і політичної влади і, як годиться, ми підкорилися до певної міри, яка не зачіпає сутність і центр нашої віри. Поблажливість Церкви досягає Хреста, але відмовляється, однак, сходити з нього, дослухатися до влади і сильних світу цього, коли ставиться під сумнів таємниця таїнств життя, Божественне Причастя “, – йдеться у листі.

Патріарх Варфоломій пише, що з огляду на такі умови “хотів би вислухати братські міркування і думки, щоб разом ми могли просунутися вперед у пастирському підході до суперечок про усталений спосіб передачі Божественної Євхаристії”.

Comments are closed.