НОВИНИ Віднайдено останки священника, якого 100 років тому вбили більшовики

В Олександрійській єпархії РПЦвУ (УПЦ МП) 29 травня були віднайдені останки вбитого 1919 року єрея Якова Іллічевського.

Відкриття поховання звершено з благословення та за участю архиєпископа Олександрійського і Світловодського Боголєпа.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на видання “Православная жизнь”.

Священник Яков Іллічевський у січні 1918 року був призначений настоятелем нового храму на честь великомученика Феодора Тирона в містечку Нова Прага (нині смт Нова Прага Олександрійського району Кіровоградської області). Через рік він прийняв мученицьку кончину від рук місцевих комуністів і був похований біля церкви, в якій служив.

Згодом храм був знищений. 1972 року на його місці розпочалося будівництво Будинку культури. Під час робіт, що проводилися бригадою робітників із Вірменії, ківш екскаватора вивернув на поверхню дубову труну з тілом ієрея Якова.

За свідченням очевидця, священник був одягнений у зелену ризу, в його руках були хрест і Євангеліє у шкіряній палітурці.

Представник райкому, котрий прибув на місце, забрав хрест і Євангеліє з собою. Робочі закрили труну і перепоховали тіло священника у декількох метрах від кута будівлі, що зводилася. Через деякий час для позначення могили була посаджена верба, але десятиліття по тому вона висохла і була зрубана.

Місце поховання ієрея Якова Іллічевського вдалося виявити завдяки свідченням мешканця м. Олександрії М.Г. Енгояна, який працював у бригаді будівельників 1972 року.

Comments are closed.