НОВИНИ Медведчук відмовився пояснити, за скільки і в кого купив фрагмент Біблії Гутенберга

Народний депутат і спонсор РПЦвУ Віктор Медведчук відмовився розповісти про деталі покупки, задекларованого ним фрагменту рідкісної Біблії Гутенберга 1455 року, а саме: назвати конкретну дату придбання, ціну та ім’я людини, яка продала йому цю реліквію.

“Такі речі взагалі не говоряться і жодним законом мене не можна зобов’язати про це говорити”, – відповів він у коментарі журналістці Радіо Свобода Софії Середі, передає РІСУ.

При цьому політик все ж таки розповів, де саме він придбав фрагмент цієї рідкісної Біблії і пояснив, чи готовий надати його для вивчення німецьким науковцям, які дещо раніше заявили про бажання ознайомитися з історичним документом.

 

 

 

 

 

 

 

 

“Я придбав його десь 8-10 років тому. Це рідкісний і єдиний екземпляр в Україні. Він придбаний у відомого колекціонера в Україні”, – сказав Медведчук і висловив готовність співпрацювати з німецькими науковцями та показати їм раритет, коли ті попросять.

Нагадаємо, майнова декларація депутата Віктора Медведчука стала міжнародною сенсацією у міжнародних наукових колах.

“Фрагмент Біблії Гутенберга, 1455 рік” – це лише один рядок в оприлюдненій днями декларації про майновий стан депутата Верховної Ради Віктора Медведчука. Будь-який інший стародрук, яких у Медведчука ціла колекція, можливо, так і загубився би у довжелезному переліку елітного одягу і годинників, дизайнерських прикрас і аксесуарів, творів живопису і антикваріату. Але не фрагмент першої в історії людства друкованої книги. І річ навіть не в тім, що одна сторінка Біблії Гутенберга сьогодні коштує дорожче, ніж будь-який з 18 автомобілів українського депутата. А у тім, що вже багато десятиліть дослідження книг Гутенберга є окремим напрямком дослідження історії світової культури. Біблію Гутенберга називають не інакше, ніж “іконою книгодрукарства”. “Як перша друкована книга – це віха в історії комунікацій. Ця книга стала надзвичайно важливою для всіх народів світу”, – зазначив у розмові з DW професор Штефан Фюссель, керівник Інституту світової літератури і друкованих медіа при університеті імені Гутенберга у Майнці.

Comments are closed.