НОВИНИ, СВІТ Попри опір Москви Папа Римський 19 років тому здійснив візит в Україну

Папа Римський Іван Павло II прибув в Україну з офіційним п’ятиденним візитом 23 червня 2001 року. Він відбувався під гаслом “Христос – дорога, правда і життя”.

Про це згадує РІСУ з посиланням на Gazeta.ua.

Понтифік прагнув посприяти налагодженню дружніх відносин між усіма конфесіями в Україні. Його урочисто зустрів президент Леонід Кучма, а шляхом Україною Папу радісно вітали мільйони прочан.

Папа Римський Іван Павло Другий у Львові, 27 червня 2001 року

Спочатку Іван Павло II відвідав Київ, де вшанував пам’ять київського князя-християнина Аскольда, зачитавши молитву в церкві Святого Миколая на Аскольдовій могилі. Потім поклав квіти до могили Невідомого солдата на Пагорбі Слави.

Ввечері у Маріїнському палаці зустрівся з політиками та культурними діячами України. Українською мовою нагадав їм, що мають служити народові та не забувати його історії, забезпечувати мир і рівність. А наступного ранку провів велику Літургію за латинським обрядом на аеродромі “Чайка”.

Пізніше Іван Павло II зустрівся з представниками Всеукраїнської Ради Церков. У промові згадав про Голодомор, Бабин Яр, Биківню, депортацію кримських татар, згадав і воїнів, загиблих в Афганістані. Здійснив покладання квітів до меморіального комплексу “Биківнянські могили” та Бабиного Яру.

Увечері, 25 червня, літаком вирушив до Львова, де відвідав усі значущі місця та храми. На іподромі провів дві літургії, одну з яких – за візантійським обрядом. Разом їх слухало 1,8 млн осіб.

Тоді ж Папа зарахував до лику блаженних 28 українських праведників. Висловив переконання, що митрополита Андрея Шептицького колись проголосять святим.

Пізніше, попри негоду, зустрівся з молоддю перед церквою Різдва Пресвятої Богородиці. Пожартував, сказавши: Deszcz pada, dzieci rosną – Дощ падає – діти ростуть.

Усього за час візиту Іван Павло II виголосив 11 проповідей і промов українською мовою. Прощаючись, подякував Україні, що боронила Європу героїчною боротьбою проти загарбницьких орд та побажав українцям миру та злагоди, а також успіхів у відродженні власного коріння. Пообіцяв відвідати країну ще раз.

Візит Папи Івана Павла II консолідував суспільство та мав важливе значення для незалежної України.

Comments are closed.