СВІТ Легалізація евтаназії у період пандемії особливо ганебна – католики-юристи

Легалізація евтаназії суперечить двом підвалинам юридичного правопорядку: недоторканості людського життя, підтвердженій Конституцією, та тій, згідно з якою “всі без винятку людські життя гідні захисту”.

Про це йдеться у заяві Асоціації юристів-католиків Португалії, які виступили проти відновлення у парламенті заходів з метою легалізації евтаназії, інформує РІСУ з посиланням на Католицький оглядач.

“Коли життя людини позначене недугою та стражданням, відповіддю суспільства та держави цій людині не може бути помноження її відчаю, причиняючись до її смерті. Натомість, потрібна відповідь тих, які спонукувані братньою любов’ю, не щадять сил для того, аби усувати чи полегшувати їхнє страждання”, – заявили юристи-католики.

На їхню думку, парламентська ініціатива “містить глибоке протиріччя” та є “особливо ганебною” перед обличчям уроків, які людство може почерпнути з пандемії Covid-19.

Досвід коронавірусу, йдеться у заяві, нагадав про “найвищу цінність людського життя на всіх його етапах і про місію медпрацівників”. Евтаназія, натомість, спотворює професійні завдання медиків, місія яких “завжди полягала й повинна надалі полягати в служінні та захисті людського життя” аж до його природного завершення.

“Щоб захистити людські життя, ми погодилися на обмеження фундаментальних свобод, параліч країни та економічну й соціальну шкоду, яку неможливо обрахувати. Лише настільки велика мета могла привести нас до цього, і лише це дає сенс настільки великій жертовності”, – підкреслюють вони.

Асоціація юристів-католиків схвалює проведення референдуму з цього питання, звертаючи увагу на те, що найбільші парламентські фракції не містили у своїх виборчих програмах пункту про легалізацію евтаназії, тож консультація з виборцями здається слушною, адже й самі парламентські групи не мають одностайної думки щодо цього.

Comments are closed.