НОВИНИ “Народ має знати правду”. Порошенко прокоментував справу щодо Томосу

П’ятий президент України Петро Порошенко прокоментував повідомлення про те, що владика Філарет причетний до порушення кримінальної справи за отримання Томосу Православною Церквою України, передає НВ.

“Роль місії почесного патріарха Філарета у створенні Православної Церкви України, щоб він не робив потім, є дуже велика. Народ має знати правду. І від мене, писав би він заяву чи не писав би він заяву, він точно каміння на свою адресу не отримає”, — сказав він в інтерв’ю Яніні Соколовій в ефірі 5  каналу.

За словами Порошенка, згідно з офіційною версією, ініціатором справи про Томос був “вірянин УПЦ Київського Патріархату” Михайло Добкін.

  • 18 червня Порошенко повідомив, що проти нього порушено справу у зв’язку з наданням ПЦУ Томосу про автокефалію.
  • У ДБП підтвердили, що порушили справу ще 2019 року за заявою від “парафіян УПЦ КП”. Водночас Михайло Добкін взяв відповідальність за заяву на себе.
  • Пізніше джерело у ДБР повідомило, що справу відкрили за заявою саме Предстоятеля “УПЦ КП” Філарета. Однак в “УПЦ КП” це спростували.
  • Журналісти з’ясували, що заявниками могли бути одеські парафіяни, де точиться конфлікт за храм.
  • Патріарх УПЦ КП Філарет був духовним натхненником Об’єднавчого собору 2018 року, але згодом через владні амбіції почав критикувати новостворену ПЦУ і відколовся від неї, противлячись ліквідації УПЦ КП, на що сам дав згоду.

Comments are closed.