НОВИНИ На Запоріжжі з’явиться “козачий патруль” РПЦвУ, який допомагав бойовикам “ДНР/ЛНР”

У Мелітополі Запорізької області РПЦвУ (УПЦ МП) освятила відкриття канцелярії “Мелітопольського куреня Запорізького війська низового”.

У церемонії відкриття брали участь благочинний РПЦвУ і настоятель храму Георгія Побідоносця отець Максим, а також “Верховний отаман Запорозького війська низового” Олександр Панченко, передає Духовний фронт України.

Вищезгаданий Олександр Панченко на початку 2014 року був “викинутий у смітник” місцевими патріотами за підтримку проросійських сил і тітушок, про що є відео. Також його персона красується на сайті Центру Миротворець.

Панченко відомий своїм кримінальним минулим. Відбував покарання за отримання хабаря. Після цього повернувся до відродження козацтва в Запоріжжі. У період правління Віктора Януковича Панченко активно співпрацював з владою, був удостоєний нагород. З початком революційних подій в кінці 2013 року виступив противником Майдану. Звертався до влади з проханням дати можливість “навести порядок”.

Панченка звинувачують в підтримці окупантів, організації тітушок. За активну співпрацю з Московською Церквою був відзначений вищою нагородою РПЦвУ – орденом Святого Рівноапостольного Володимира. Він також є кавалером медалі “10 років Союзу Козаків Росії”. 2014 року свідомо сприяв російським загарбникам у захопленні Криму і розгойдуванні ситуації для захоплення Росією Запорізької області. Це підтверджено матеріалами записів розмов терористів Глазьєва і Затуліна в суді в лютому 2017 року.

Матеріали записів розмов терористів Глазьєва і Затуліна в суді в лютому 2017 року.

Наприкінці червня 2020 року, як повідомляє ria-m.tv, Панченко разом зі священниками Московського Патріархату взяв участь у відкритті канцелярії, яка має стати “місцем проведення загальних зборів для козаків, координації їхніх дії у напрямку патріотичного виховання молоді в національному дусі і козацьких традиціях”. У найближчих планах у мелітопольських козаків “відновити функцію охорони громадського порядку”. Але постає запитання, у якому “патріотичному напрямку” може виховувати молодь “отаман” Панченко, якщо він допомагав російським окупантам.

Козаки співпрацюють із РПЦвУ вже давно. За рік до війни у липні 2013 року одіозний єпископ Московського Патріархату Лука Коваленко зустрівся із Панченком і ще кількома “козаками”, прізвища яких також красуються у базі Центру Миротворець.

У РПЦвУ навіть є спеціально створений Синодальний відділ у справах пастирської опіки козацтва України. У 2013 було обрано склад колегії відділу козацтва, до якого були увійшли “найбільш авторитетні представники Українського козацтва”, а саме: по Північно-Центральному регіону – отаман Левандо Олександр Петрович; по Запорізькому регіону – отаман Панченко Олександр Владиславович (про якого написано вище); по Донбаського регіону – отаман Жмурин Вадим Олександрович; по Кримському регіону – отаман Черкашин Володимир Сергійович; по Південно-Західному регіону – отаман Луценко Олександр Геннадійович; по Слобожанському регіону – отаман Баранніков Валерій Володимирович.

Усіх цих персонажів публікує у позитивній оцінці сайт Новоросс.інфо.

Луценко у квітні 2015 року був затриманий як підозрюваний у справі про створення терористичної організації, що складається з активістів “Православного козацтва”. З метою дестабілізації ситуації в Одеській області учасники цієї терористичної організації готували ряд потужних вибухів у місцях найбільшого скупчення людей.

Раніше Антикор публікував розслідування про співпрацю РПЦвУ із козаками та терористами Л\ДНР. Антикор оприлюднив “маніфест Кримського козачого Союзу”, у якому “отаман” Володимир Черкашин заявляє: “Ми служили, служимо Росії і рідній православній Тавриді всі ці роки не за гроші, посади або нагороди!”.

Сепаратисти оприлюднили на своєму сайті відповідь журналістам Антикору. Збережемо тут мову оригіналу: “Чем же так Черкашин насолил доблестным хохлам? Просто он воевал не только в Приднестровье, Сербии и Абхазии, а активно участвовал со своим казачьим войском в возвращении Крыму статуса российской вотчины, чем и разозлил фашиствующих жидов вместе с командармом Потрошенко-Вальцманом”.

Як видно, російські окупанти підтвердили причетність “отамана” Черкашина до анексії Кримського півострову.

Нагадуємо, що Черкашина 2013 року благословив єпископ РПЦвУ Лука Коваленко на зустрічі в Києві. 

На фото це зафіксовано єпископа РПЦвУ Луку, Черкашина, Панченка, Луценка та інших. Всі ці люди неодноразово отримували ордени, медалі і ідзнаки від церкви Московського Патріархату в Україні.

Comments are closed.