НОВИНИ СБУ і МВС мають вжити заходів щодо “козачого патруля” РПЦ у Мелітополі – екс-радник голови...

Міністерству внутрішніх справ і Службі безпеки України необхідно вжити відповідних заходів щодо відкритої напередодні “канцелярії Мелітопольського куреня Запорізького війська низового”, оскільки ця структура становить загрозу для безпеки регіону і національної безпеки в цілому.

Про це в коментарі виданню Guildhall заявив екс-радник голови СБУ Ярослав Антоняк.

“Відкриття так званої “канцелярії Мелітопольського куреня Запорізького війська низового” небезпечний прецедент, оскільки парамілітарні формування РПЦ відомі незаконними силовими активностями та заходами з дестабілізації суспільно-політичної ситуації. Зокрема, “верховний отаман” цього війська Володимир Панченко, який вже займався розгойдуванням “русского міра” в Запоріжжі в 2014 році. Регіон чутливий, тому СБУ і МВС необхідно звернути увагу на створення подібної структури, що становить загрозу для національної безпеки України”, – заявив Ярослав Антоняк.

“Останній підтверджений випадок участі таких “охоронних” формувань РПЦ в силових акціях – стрілянина в Броварах, де було зафіксовано участь груп силової підтримки Російської Православної Церкви на Вінничині. Сьогодні, ця структура в Запорізькій області несе такі самі загрози, які принесли подібні структури на Донбасі в 2014 році – розпалювання міжетнічної, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, антиукраїнська діяльність і дестабілізація суспільно-політичної ситуації”, – розповів він.

“У нас є закон, згідно з яким організації з охорони громадського порядку під час реєстрації повинні проходити відповідні перевірки в органах внутрішніх справ, тому чому дозволено створення такої структури РПЦ в Мелітополі питання залишається відкритим. Свого часу, в 2018 році СБУ проводила силові заходи проти однієї з таких структур і конкретно в Запоріжжі під назвою “Союз православний Радомир”, що надають “охоронні послуги” Запорізькій єпархії УПЦ МП (РПЦвУ, – ред.), тоді було вилучено незареєстровану вогнепальну автоматичну зброю, патрони, антиукраїнські матеріали. На жаль, відкриваються ті самі структури з тими самими людьми, діяльність яких свого часу була зупинена”, – підсумував екс-радник голови СБУ.

Нагадаємо, представники РПЦвУ освятили відкриття так званої “канцелярії Мелітопольського куреня Запорізького війська низвоого”. Подібні силові підрозділ РПЦвУ неодноразово були помічені в акціях з дестабілізації суспільно-політичної ситуації, зокрема, на Донбасі та в Криму 2014 року.

Comments are closed.