СВІТ Комуністична влада Китаю масово знімає хрести з церков

Від квітня у провінції Аньхой поблизу Шанхаю зняли понад 500 хрестів, повідомив 30 червня кореспондент азіатського інформаційного агентства UCAN.

Ані офіційна Патріотична асоціація китайських католиків, ані єпископи не протистояли цьому знищенню, повідомив в інтерв’ю азіатському агентству UCAN протестантський проповідник Паул Лі.

Згідно з цією інформацією, священник однієї з парафій повідомив єпископу Лю Сіньхуна про заплановане зняття хреста з його церкви. “Єпископ чітко дав мені зрозуміти, що він не може протистояти рішенню влади”, – сказав священник кореспонденту UCAN. Єпископ Лю Сіньхун належить до Патріотичної асоціації китайських католиків, не визнаної Святим Престолом “офіційною” католицькою громадою у комуністичній КНР.

Усунення хрестів триває від жовтня 2018 року. Відтоді у сусідніх провінціях Чжецзян, Хенань, Хебей та Гуйчжоу знищили тисячі хрестів під приводом нібито порушення правил містобудівного планування. У Чжецзяні демонтаж хреста відбувся під наглядом тодішнього секретаря комуністичної партії Ся Баолуна.

У лютому 2020 року президент Китаю Сі Цзіньпін призначив Ся Баолуна новим главою урядової делегації Китаю, якій підпорядковуються Гонконг та Макао. Таким чином, він буде одним із посадовців Пекіна, який застосовуватиме новий закон про національну безпеку в Гонконзі, прийнятий 29 червня.

Коментатори вважають, що новий закон спричинить найглибші зміни в житті суспільства колишньої британської колонії, відколи її передали комуністичній КНР 1997 року. Плани впровадження цього закону в Гонконзі посилили тертя на лінії Вашингтон – Пекін і викликали серйозне занепокоєння у багатьох західних країнах.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Католицький оглядач.

Comments are closed.