НОВИНИ, СВІТ Грузинський патріарх закликав Туреччину не перетворювати Ая-Софію на мечеть

Патріархія Грузинської Православної Церкви поширила заяву щодо ​​зміни статусу собору Святої Софії у Стамбулі. Текст заяви опублікований на офіційному сайті ГПЦ.

Як йдеться у заяві, в Тбілісі стежать за подіями навколо собору Святої Софії, «який був побудований як видатний християнський храм і у такій якості функціонував упродовж майже 1000 років».

Грузинська Патріархія закликає владу Туреччини зберегти досі існуючий статус собору в якості музею, називаючи це мудрим рішенням.

«Відомо, що заяву турецької сторони було обумовлено низкою причин. Втім, зараз, коли людство стоїть перед багатьма глобальними викликами, дуже важливо зберігати і зміцнювати добрі відносини між християнами і мусульманами. Ми вважаємо, що, якщо Айя-Софія залишиться нейтральним простором, це буде мудрим рішенням», – сказано в заяві.

При цьому в Грузинської Православній Церкві запевняють, що поважають суверенітет Туреччини. У Патріархії сподіваються, що таке звернення на адресу «дружньої держави» буде сприйнято не як втручання у внутрішні справи, а як озвучення позиції однієї з найдавніших православних Церков і вираз її душевного болю.

«Ми сподіваємося, що добросусідські, дружні і стратегічні відносини між Туреччиною і Грузією будуть і надалі поглиблюватися, що піде на користь обом країнам», – відзначили в Патріархії.

Comments are closed.