НОВИНИ На Одещині знайшли унікальний 300-річний ісламський оберіг

Учасники археологічної експедиції, які нині розкопують ділянку в Цивільному дворі Білгород-Дністровської фортеці, дістали із землі добре збережений паперовий тумар (оберіг – згорнутий в трикутник листочок паперу з рядками з Корану) віком не менше 300 років.

Про це Думській повідомив головний консультант експедиції доктор історичних наук Андрій Красножон, передає РІСУ.

“Папір зберігся чудово, що перетворює знахідку в унікальну. Особливо на цьому пам’ятнику. Умовою збереження предмета послужило як якість матеріалу, з якого він зроблений, так і властивості грунту. Повністю розгорнути амулет і прочитати текст ще доведеться згодом, але вже зараз можна бачити арабську фразу: «Написано від страху [перед Аллахом?] …» і три цифри: 007 (велика спокуса бачити в них фрагмент дати з хиджрі: 1007 = 1598/99 рр .)”, – розповів Красножон.

На думку вченого, знахідка може доповнити відомості про життя людей в Акермані в першій половині XVIII століття, коли в місті народився і жив знаменитий турецький вчений, богослов Мухаммед аль-Аккермані, що став згодом каді (суддею) міста Мекка.

“Є підстави припускати, що Аккерман був свого роду центром ісламського вчення в Північно-Західному Причорномор’ї у цей час. Так що, історичний контекст зробленої знахідки більш ніж примітний”, – зазначає Красножон.

Comments are closed.