НОВИНИ Православна Церква вшановує пам’ять Святійшого Патріарха Володимира (Романюка)

14 липня Православна Церква вшановує пам’ять Святійшого Патріарха Володимира (Романюка) – у 25 річницю упокоєння.

Як повідомляється на сторінці ПЦУ у Facebook, на долю Патріарха Володимира, борця за духовну незалежність українців та за права людини, припало чимало випробувань.

“Сьогодні ми складаємо свою шану та подяку за той великий внесок в утвердження помісної Православної Церкви України, який зробив Патріарх Володимир під час свого складного, проте сповненого віри й любові до рідного краю, життя”, – йдеться у повідомленні.

Відбуваючи 19 років радянських концтаборів і заслання, Його Святість не припиняв правозахисної діяльності, а також відкрив для себе шлях священнослужителя, якому судилось стати одним із тих, хто словом та ділом втілював мрію українців про свою Церкву.

“Ми віримо, що кожний народ є вибраний Богом для виконання своєї місії на землі. І віримо також, що кожна нація має свій духовний Єрусалим, а таким Єрусалимом у нас є Київ”, – промовив отець Володимир Романюк на своїй єпископській хіротонії 1990 року ці слова, що надією освітлювали серця православних вірян. А вже за три роки він став Патріархом Київським і всієї Руси-України.

На жаль, патріаршество його було коротким – трохи більше за півтора роки, зауважили у ПЦУ.

“І хоч його земне служіння було завершене, ми віримо, що Його Святість продовжує молитись за втілену мрію, над якою він також ревно трудився, – за незалежну Православну Церкву України. Сьогодні ж наші молитви у злагоді та єдності лунають за упокій Святійшого Патріарха Володимира (Романюка). Вічна пам’ять!” – додали у повідомленні священнослужителі.

Comments are closed.